Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 2204
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Politycy Prawa i Sprawiedliwości dziękują wyborcom

Środa, 19 października 2011, 13:50
Aktualizacja: Czwartek, 20 października 2011, 8:06
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Politycy Prawa i Sprawiedliwości dziękują wyborcom
Fot. Angela
Ponownie wybrana na posła Marzena Machałek oraz Rafał Szymański, któremu do Sejmu nie udało się dostać, podziękowali wyborcom za zaufanie i poparcie w wyborach parlamentarnych. Przedstawiono też plany na przyszłość działania partii w regionie.

– Nie robiłam wcześniej konferencji prasowej, bo nie miałam poczucia zwycięstwa naszej partii, gdyż liczyłam na lepszy wynik. Dzisiaj chcę się jednak odnieść do mojego wyniku i moich działań oraz zamierzeń w Jeleniej Górze – takimi słowami rozpoczęła konferencję prasową Marzena Machałek.

Ponownie wybrana na posła działaczka PiS podkreślała, że jest dumna ze swojego wyniku: niemal 12 tysięcy zebranych głosów. – W części jeleniogórskiej miałam najlepszy wynik ze wszystkich kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, a w całym okręgu był to wynik drugi, zaraz po wiceprezesie Adamie Lipińskim. Mam więc być z czego dumna. Moja dotychczasowa praca została przez wyborców doceniona, za co im serdecznie dziękuję – powiedziała posłanka Marzena Machałek.

– Dziękuję też wszystkim, którzy pomagali mi w kampanii wyborczej i ze mną pracowali. Wyjątkowo ciepłe podziękowania kieruję do mieszkańców Jeleniej Góry, gdzie zdobyłam niemal 3200 głosów. Jest to trzeci wynik w Jeleniej Górze wśród wszystkich kandydatów, więc mam za co dziękować, ale mam za co też czuć się zobowiązana – podkreśliła M. Machałek.

Posłanka PiS podkreślała, że chce w dalszym ciągu prowadzić biuro poselskie w Jeleniej Górze i działać na rzecz miasta i regionu. Wśród najważniejszych zadań na najbliższą kadencję posłanka wymieniła kontynuowanie pracy w komisjach Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Edukacji, Nauki i Młodzieży.

– W regionie chcę natomiast kontynuować działania, które realizowałam i zapowiedziałam. Będzie to realizacja „Porozumienia dla regionu” i zadań w nim ujętych. Chcę działać wspólnie z posłami z naszego regionu i spróbuję przekonać innych parlamentarzystów do przyspieszenia realizacji inwestycji S3 na trasie Legnica – Lubawka, będę dalej starać się o rewitalizację linii kolejowej 274 Jelenia Góra – Wrocław i remont peronów jeleniogórskiego dworca PKP – zaznaczyła posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Marzena Machałek chce także zwiększenia środków na powiatowe urzędy pracy. Zamierza wrócić do zarzuconego projektu budowy obwodnic dotyczącego drogi nr 30 z Jeleniej Góry do Zgorzelca. W sprawie złoży swoją pierwszą interpelację. Będzie też wspierać wszystkie inicjatywy dotyczące rozwoju przedsiębiorczości i pozyskiwania środków unijnych zarówno w odniesieniu do podmiotów samorządowych, jak i prywatnych. – Przepraszam też za wszystko, co było wykonywane błędnie. Zamierzam pracować nad swoimi niedoskonałościami – deklarowała Marzena Machałek.

Rafał Szymański (głosowało na niego 1400 wyborców) dziękował za wszystkie oddane głosy na Prawo i Sprawiedliwość, gratulował posłance Marzenie Machałek wyboru oraz uzyskania dwukrotnie lepszego wyniku od Zofii Czernow, kandydatki Platformy Obywatelskiej.

– Mam nadzieję, że współpraca samorządu lokalnego z parlamentarzystami się wzmocni, bo sytuacja gospodarcza Jeleniej Góry nie jest najlepsza i potrzebne są działania szersze niż te możliwe na poziomie samorządu. Jelenia Góra jest coraz bardziej izolowana i odcinana od głównych metropolii. Mam nadzieję, że koncepcja budowy szybkiej kolei do Wrocławia zostanie wsparta przez wszystkie opcje, bo jest to jakaś nadzieja na zaktywizowanie naszego regionu , jego ożywienie i zmniejszenie bezrobocia, dlatego warto nad tym pomyśleć – zaznaczył Rafał Szymański, radny miejski z PiS.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group