Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5924
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policyjne patrole narciarskie od soboty

Czwartek, 3 stycznia 2019, 10:21
Aktualizacja: Piątek, 4 stycznia 2019, 13:17
Autor: 112
Region: Policyjne patrole narciarskie od soboty
Fot. Archiwum Jelonki.com
Na stokach narciarskich w Karpaczu i w Szklarskiej Porębie policyjne patrole narciarskie rozpoczną 5 stycznia działania prewencyjne w ramach akcji „Bezpieczne stoki” w Kotlinie Jeleniogórskiej.

W policyjnych patrolach narciarskich w tym sezonie uczestniczyć będzie ok 20 funkcjonariuszy, których będzie można zobaczyć na stokach w Karpaczu i w Szklarskiej Porębie głównie w weekendy i w okresach świątecznych, gdy jest większy ruchu turystyczny. Natomiast w ferie pojawią się na stokach również w dni powszednie.

Policyjne patrole narciarskie wykonują przede wszystkim zadania prewencyjne: zwracają baczną uwagę na sprzęt, który bardzo często narciarze pozostawiają bez opieki, legitymują osoby podejrzanie zachowujące się, zwracają uwagę na kulturę jazdy na stoku oraz zachowanie w kolejkach do wyciągu, a także pilnują, aby narciarze nie zjeżdżali z wyznaczonych tras i nartostrad.

Funkcjonariusze będą czynić starania, aby na stokach, obok regulaminów obiektów narciarskich, był przestrzegany dekalog narciarski opracowany przez FIS, który jest swoistym kodeksem drogowym na stokach.

- Policyjne patrole narciarskie na „Kopie” w Karpaczu funkcjonują już od dziesięciu lat, a na pozostałych stokach kotliny od siedmiu. Służba policyjnych patroli narciarskich jest skuteczna, bowiem od czasu ich działania praktycznie ustały kradzieże sprzętu narciarskiego oraz kradzieże z włamaniem do samochodów - informuje podinsp. Małgorzata Gorzelak z KMP w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

15
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
2
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group