Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2259
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Policyjne nowości na kółkach

Wiadomości: REGION
Środa, 31 grudnia 2008, 9:10
Aktualizacja: 9:10
Autor: M. Kaszuba, Lwówek Śląski Net
Fot. Marcin Kaszuba
Dla policjantów nie mogło być lepszego prezentu w Nowym Roku. Wczoraj pod Komendą Powiatową Policji w Lwówku miało miejsce uroczyste przekazanie nowych radiowozów. Jeden powędrował dla funkcjonariuszy policji w Mirsku, drugi zostaje w Lwówku , będzie służył miejscowym kryminalnym.

Nowoczesna, zgodna ze standardami Unii Europejskiej oznakowana kia cee’d od razu po uroczystości odjechała z burmistrzem Mirska do swojej macierzystej jednostki, a nieoznakowany fiat bravo pozostał w Lwówku Śląskim i będą z niego korzystali funkcjonariusze pionu kryminalnego – informuje Marek Madeksza, oficer prasowy lwóweckiej policji.

Cała procedur realizacji zakupu nowoczesnych samochodów rozpoczęła się dużo wcześniej a największy wkład w zakup nowych aut miały lokalne samorządy m.in. burmistrzowie Mirska i Lwówka Śląskiego, którzy mieli swój bardzo duży udział w kosztach zakupu radiowozów przekazując część swojego budżetu. Reszta pieniędzy pochodziła z budżetu policji.

Przekazanie radiowozów miało bardzo uroczysty charakter. Byli obecni samorządowcy, każdy z uczestników wygłosił stosowne przemówienie, na spotkaniu nie zabrakło licznie zgromadzonych policjantów z różnych pionów.

Niebawem nowe radiowozy zasilą także tabor innych jednostek policji w Jeleniogórskiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ago od kosmosu 31-12-2008 9:58
Nasz Prezydent powinien uczyć się od Pana Ludwika Kaziów, Lwówek jest małym miasteczkiem, a monitoring tam JUŻ mają. Lwówek ma bardzo zapobiegliwego prezydenta. Jest tam czysto i nie ma malowideł graficiarzy na ścianach (gdy tam ostatnio byłam, to nie było).
~nakatomii 31-12-2008 10:52
a ksiądz poswięcił?
~forumJG.pl 31-12-2008 11:12
co do monitoringu to spokojnie - nikogo nie bronię, ale mniejsze miasto to i mniejszy wydatek - wrzuca się 4 kamerki 10m kabli i po sprawie - w JG to bardziej pracochłonny i kosztowny proces. Co do malowideł na ścianach - trudno - może we Lwówku nie mieszkają utalentowani młodzi ludzie - nie mówię tu o napisach w stylu "tu rzem był " lub tych ciężkich do rozpoznania - pisanych dziwacznym pismem wszędzie gdzie się da. PORUSZ SWÓJ TEMAT NA WWW.FORUMJG.PL
~Frank 31-12-2008 11:29
Co to za auta i dlaczego takie male
~pol 31-12-2008 12:33
nie rozumiem w angli policja jeżdzi range roverami w niemczech mercedesami a nasza fiaiem i kia to skandal aby broniła nas policja jeżdząca tak niskiej klasy samochodami policja powinna dostac lepsze samochody a nie takie dno, podatki mamy wyższe niż w innych krajach UE płacimy na ubezpieczenie zdrowotne zawrotne sumy i co sie dzieje z tymi pieniendzmi powinny one byc na dobre wyposarzenie naszych policjantów abysmy czuli sie bezpiecznie szcześliwego nowego roku dla wszystkich policjantów
~lwówczanin 31-12-2008 13:23
~ago od kosmosu chyba nie wiesz co piszesz ! Przejdź się ul kolejowa , norwida , jeleniogórską,nawet w centrum w rynku . albo nie znasz lwowka albo slepa jesteś !!
no_one 31-12-2008 13:25
~Łowca byków 31-12-2008 16:59
Do ~pol z 12:33, bo u nas namnożyło się kolesiostwo od nic nierobienia. Oni potrafią wymyślać tylko nowe podatki i opłaty, tak aby utrzymać na odpowiednio wysokim poziomie swoje pensje, reszta się nie liczy.
~do lwówczanina 31-12-2008 18:43
trochę dawno tam byłam, ale pamiętam, że ok. 10 lat temu na obrzeżach placu Wolności były rozwalające się pozostałości po klombach, które zostały zrewitalizowane w latach 2004-2005, a Wasza ulica Mickiewicza też obecnie inaczej wygląda niż kiedyś, poza tym macie co i rusz nowe kosze i nowe lampy, a czego jak czego ale koszy na śmieci to w Jeleniej Górze bardzo brakuje, stąd nie jest u nas z tego powodu zbyt czysto; co do Kolejowej - ona rzeczywiście nie jest wizytówką Lwówka, ale cóż ... nic nie jest doskonałe :-) ago
~do Lwówczanina 31-12-2008 18:46
PS. wg mnie najgorsza jest u Was ulica Budowlanych. ago
~do autora 31-12-2008 22:18
"Niebawem nowe radiowozy zasilą także tabor innych jednostek policji w Jeleniogórskiem" Chciałem zauważyć, że zwrot "w Jeleniogórskiem" jest tożsame ze zwrotem "w województwie jeleniogórskim", a zatem użyte w tym artykule jest mocno nie aktualne, ponieważ takiego województwa nie ma od ładnych paru lat ;-)
~do 22:18 1-01-2009 14:03
"nie" z przymiotnikami piszemy razem, zatem "nieaktualne" a nie "nie aktualne", a co do reszty - Autorowi zapewne chodziło o obszar dawnego województwa jeleniogórskiego, więc gdy użył określenia "Jeleniogórskie" to tym samym w skrócie określił miejsca do których maja trafić "nowości na kółkach", inaczej musiałby wymieniać wszystkie miejscowości lub powiaty, a to też mogłoby okazać się dla niektórych nieprecyzyjne ;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group