Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 5482
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Policyjna akcja „Razem na powiaty”

Wiadomości: Region
Czwartek, 23 maja 2013, 12:08
Aktualizacja: 12:10
Autor: 112
Policjanci jeleniogórskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami z ościennych powiatów prowadzili wczoraj (22 maja) w godzinach od 12.00 do 18.00 na terenie miasta i powiatu jeleniogórskiego działania prewencyjne pod nazwą „Razem na powiaty”.

Funkcjonariusze szczególnym nadzorem objęli drogi główne powiatu, a pracę ich wspomagał fotoradar, video-rejestratory i alkotesty. Podczas działań sprawdzali trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań oraz stosowanie przez kierowców i pasażerów pasów bezpieczeństwa.

- W trakcie tych działań policjanci skontrolowali 152. kierujących, ukarali mandatami 94. kierowców. Były to mandaty głównie za nadmierną prędkość, nie stosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, rozmowa przez telefon komórkowy podczas jazdy oraz niewłaściwe przewożenie dzieci. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych oraz dwóch nietrzeźwych kierujących – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze. .

Celem tych działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ale akcja 23-05-2013 12:22
Jak na taką akcję skontrolowali tylko 152. kierujących. na dodatek wspólnie z funkcjonariuszami z ościennych powiatów. To się nie napracowali. Podejrzewam ,że to nie była żadna nadzwyczajna akcja tylko zwykłe polowanie z radarem na kierowców.
~kali 23-05-2013 12:47
Powinno być nie "Razem na powiaty" a "Razem na Kierowców" albo lepiej "Razem na portfele" lub ewentualnie "Razem dla Rostowskiego" ;)
~pieszy 23-05-2013 13:12
Nie powinno się przedstawiać działań Policji w taki sposób. Później komentarze są jakie są. Nazwa akcji, powinna kojarzyć się z bezpieczeństwem co jest w interesie nas wszystkich. Razem na powiaty- faktycznie może być kojarzone z jakimiś działaniami łupieżczymi natomiast nic nie mówi o celu tych działań. Także przekaz medialny nic nie mówi o prewencyjnym charakterze kontroli. Nadmierne skupienie się na represji nie rodzi odruchów pozytywnych. Zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych,a nie lepiej było napisać o tym, że 16 samochodów, które poruszały się na naszych drogach było w tak złym stanie technicznym, że Policjanci w trosce o bezpieczeństwo kierowców i innych uczestników ruchu drogowego zmuszeni byli odesłać samochody na badania techniczne?Też 58 kierowców było bez zarzutów.
~ 23-05-2013 13:44
Panowie , co tam razem na powiaty! W Polskę idziemy :W Polskę idziemy, drodzy panowie, W Polskę idziemy, Nim pierwsza seta zaszumi w głowie Drugą pijemy. Do dna, jak leci, Za fart, za dzieci, Za zdrowie żony. Było, nie było... W to głupie ryło, W ten dziób spragniony. Świat jak nam wisiał, tak teraz nie jest nam wszystko jedno, Śledziem się przeje, kumpel się śmieje, dziewczyny
~ 23-05-2013 15:31
Niemcy to dziwny kraj. Na przykład można sobie siedzieć w parku i pić piwo, a policja przechodząc nawet nie zwróci uwagi. W Niemczech nie ma zakazu spożywania w miejscach publicznych. W Polsce wiadomym jest, że gdy służby złapią delikwenta na rowerku po dwóch piwkach, to ten zgnije w mamrze. Jak ten cały problem społeczny wygląda natomiast za Odrą? W Niemczech poziom dopuszczalnego alkoholu we krwi to 0,5 promila dla kierowcy auta, 1,6 promila dla rowerzysty. Niemcy zastanawiają się nad obniżeniem poziomu dla rowerzystów. Na konferencji niemieckich federalnych ministrów spraw wewnętrznych jej przewodniczący, Pistorius z SPD, takiego niemieckiego SLD, powiedział w wywiadzie prasowym, że jest bez sensu obniżać dopuszczalny dla rowerzysty poziom alkoholu na 0,5 promila, czyli t
~ 23-05-2013 15:32
a 0,5 promila, czyli taki, jaki obowiązuje dla kierowców. Powiedział także, że konieczne są konsultacje z ekspertami Według niemieckich badań, sam problem dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym sprawia już 0,3 promila. Rowerzyści mający taki poziom alkoholu we krwi uczestniczą w zauważalnie wyższej liczbie wypadków niż trzeźwi. Potem liczba pijanych powoli wzrasta, do około 1,1 promila, gdzie rozpoczyna się ostra jazda w górę i tematem będzie między innymi omówienie propozycji niemieckiego klubu samochodowego, ADAC, by ustanowić granicę legalnej jazdy pod wpływem alkoholu na poziomie 1,1 promila. Przypomnijmy, poziom powyżej którego grozi zabranie prawa jazdy, to 1,6 promila dla rowerzysty. Niesłychaną rzecz powiedział inny uczestnik konferencji, że obniżenie zanadto dopuszczalnego pozi
~ 23-05-2013 15:33
Niesłychaną rzecz powiedział inny uczestnik konferencji, że obniżenie zanadto dopuszczalnego poziomu alkoholu doprowadzi do problemów z akceptacją w społeczeństwie, i co więcej, może doprowadzić do niewprowadzenia poprawki prawa w życie. A w Polsce, jaki jest pijany rowerzysta, każdy widzi.
~alexpand52 23-05-2013 20:08
Zawiła po prostu zrobił kolejny wypad po kasę.
~z sieci 23-05-2013 20:16
~szajs z PO2013-05-23 19:48 POlicja to najgorsza ba...a . Wiozłem ich kiedyś nawalonych po imprezie na prywatnej posesji. jak śledzie z babami na kipie. Najpierw polowanie na sarny (też jadłem) kulig i impreza. POlicja to najgorsza ban.a . Zywi się z naszych ZUów i emerytury za....ste po paru latach służby, nauczyli ich tylko nap....ać pałami i prowokować.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group