Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 6024
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policyjna akcja „Razem na powiaty”

Czwartek, 23 maja 2013, 12:08
Aktualizacja: 12:10
Autor: 112
Policjanci jeleniogórskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami z ościennych powiatów prowadzili wczoraj (22 maja) w godzinach od 12.00 do 18.00 na terenie miasta i powiatu jeleniogórskiego działania prewencyjne pod nazwą „Razem na powiaty”.

Funkcjonariusze szczególnym nadzorem objęli drogi główne powiatu, a pracę ich wspomagał fotoradar, video-rejestratory i alkotesty. Podczas działań sprawdzali trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań oraz stosowanie przez kierowców i pasażerów pasów bezpieczeństwa.

- W trakcie tych działań policjanci skontrolowali 152. kierujących, ukarali mandatami 94. kierowców. Były to mandaty głównie za nadmierną prędkość, nie stosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, rozmowa przez telefon komórkowy podczas jazdy oraz niewłaściwe przewożenie dzieci. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych oraz dwóch nietrzeźwych kierujących – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze. .

Celem tych działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group