Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2431
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

Środa, 31 sierpnia 2016, 8:16
Aktualizacja: 8:17
Autor: 112
Jelenia Góra: Policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”
Fot. Archiwum
W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego policja jeleniogórska przygotowuje się do akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Szczególnym nadzorem objęte zostaną szkoły podstawowe i gimnazjalne.

Policjanci sprawdzają w rejonach szkół prawidłowość oznakowania poziomego i pionowego ciągów komunikacyjnych oraz stan techniczny urządzeń zabezpieczających ruch.

- W dzień rozpoczęcia roku szkolnego policjanci umundurowani będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w rejonach tych szkół, gdzie jest zwiększony ruch pojazdów . Funkcjonariusze ruchu drogowego będą prowadzić systematyczne kontrole autobusów przewożących dzieci do i ze szkoły. Sprawdzą stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierowców oraz czy przestrzegane są zasady bezpieczeństwa podczas drogi – informuje podinsp. Małgorzata Gorzelak z KMP w Jeleniej Górze.


- Już od pierwszych dni nauki policjanci spotkają się z dziećmi i młodzieżą, aby przeprowadzić pogadanki dot. różnego rodzaju zagrożeń oraz sposobów ich unikania. Spotkania te odbywać się będą nie tylko z dziećmi, ale również z ich rodzicami i będą kontynuowane przez cały wrzesień. Działania te będą w szczególności ukierunkowane na zachowanie środków bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza w rejonach szkół i przedszkoli - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group