Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5277
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Policjant pomógł choremu

Czwartek, 3 grudnia 2009, 10:44
Aktualizacja: 10:45
Autor: Angela
W kapciach i bezrękawniku spędził mroźny dzisiejszy poranek na przystanku autobusowym. Gdyby nie czujność policjanta, mogłoby się to zakończyć tragicznie. Mowa o starszym mężczyźnie cierpiącym na Alzheimera. Policja apeluje, by takich ludzi nie pozostawiać bez opieki nawet na chwilę.

Wyziębionego 75-latka siedzącego na przystanku MZK w al. Wojska Polskiego nieopodal teatru około godziny 9.00 zauważył jeden z funkcjonariuszy jeleniogórskiej policji, sierż. sztab. Marcin Drozd, który nieopodal wykonywał czynności dotyczące porannego wypadku autobusu MZK.

– Człowiek nie wiedział jak się nazywa i skąd jest, mówił, że czeka na autobus do Jeleniej Góry – mówi policjant. – Był w kapciach, spodniach i bezrękawniku. Mocno zmarzł. Starszego człowieka rozpoznał jeden z pracowników służb porządkowych, który sprząta klatki schodowe w budynku gdzie mieszka starszy człowiek. Pomógł nam on ustalić jego dane oraz adres.

Starszy pan został odwieziony do domu i oddany pod opiekę rodziny. Policja i lekarze ostrzegają przed pozostawianiem osób chorych na Alzheimera oraz cierpiący na zanik pamięci bez opieki, nawet na małą chwilę. W tym okresie, kiedy na zewnątrz temperatury będą coraz niższe, taka wycieczka może się dla nich zakończyć tragicznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group