Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 7728
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Policjanci z Litwy w regionie jeleniogórskim

Wtorek, 8 czerwca 2010, 13:48
Aktualizacja: 14:55
Autor: TEJO
REGION: Policjanci z Litwy w regionie jeleniogórskim
Fot. Policja
Policjanci należący do IPA Region Jelenia Góra gościli grupę policjantów z Litwy. W organizacji pobytu gości bardzo pomógł starosta powiatu jeleniogórskiego, dzięki któremu Litwini mogli poznać walory turystyczne regionu.

W trakcie pięciodniowego pobytu goście zwiedzali ziemię jeleniogórską i ościenne atrakcje. Byli w zamku w Kliczkowie i na zaporze pilchowickiej, po których Litwinów oprowadzał Zdzisław Mirecki z Zarządu Dolnośląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

Gości z Litwy przyjął także burmistrz Kowar Mirosław Górecki, który zaprezentował im walory turystyczne tej miejscowości. Dzięki jego uprzejmości grupa policjantów z Litwy mogła zobaczyć park miniatur z makietami dolnośląskich zabytków oraz kowarskie sztolnie. Na koniec wizyty otrzymali materiały promocyjne prezentujące walory turystyczne tej miejscowości. Na szlaku Litwinów znalazła się także Śnieżka i Western City w Ściegnach. Mieli okazję, aby zrelaksować się w aquaparku w Hotelu Sandra w Karpaczu.

W minioną niedzielę rano odbyło się spotkanie pożegnalne u Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze, który zapoznał gości ze specyfiką pracy tej jednostki. Gospodarze pokazali gościom zainstalowany na stanowisku kierowania KMP nowoczesny system monitoringu miasta, który zrobił na nich ogromne wrażenie.

Podczas pobytu policjanci z Litwy zwiedzili salę pamięci IPA mieszczącą się w siedzibie KMP w Jeleniej Górze, która jest jedną z niewielu tego typu sal w Polsce, gdzie gromadzone są pamiątki policyjne z całego świata. Wizyta zakończyła się wspólnym zdjęciem – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
519
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group