Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 3712
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Policjanci w „szóstce”. O bezpieczeństwie na drodze

Poniedziałek, 27 września 2010, 8:05
Aktualizacja: 8:06
Autor: KMP
JELENIA GÓRA: Policjanci w „szóstce”. O bezpieczeństwie na drodze
Fot. KMP
Policjanci w ramach działań prewencyjnych pn. „Bezpieczna droga do szkoły” odwiedzili uczniów klas I–III i zerówki w Szkole Podstawowej nr 6 w Cieplicach.

Przejście dla pieszych przy „szóstce” należy do bardzo ruchliwych. Placówka od kilku lat zabiega o postawienie tam sygnalizacji świetlnej.
Spotkaniu połączone ze szkoleniem przeprowadzili specjalista ds. prewencji kryminalnej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego.

Przed zajęciami praktycznymi przypomniano dzieciom zasady ruchu drogowego; zasady ruchu pieszego w mieście, przechodzenie przez ulicę, zasady poruszania się poza miastem.

Po zapoznaniu dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze i jej otoczeniu ćwiczono wraz z nimi prawidłowe przechodzenie przez jezdnię (przejścia z sygnalizacją świetlną, bez sygnalizacji świetlnej oraz
w przypadku kierowania ruchem przez policjanta).

Po zajęciach praktycznych specjalista ds. prewencji kryminalnej KMP w Jeleniej Górze prowadziła zajęcia, których tematem było bezpieczeństwo dziecka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group