Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 11272
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Policjanci podarowali bezdomnym ciepłą odzież

Czwartek, 23 grudnia 2021, 13:58
Aktualizacja: 13:59
Autor: 112l
Powiat: Policjanci podarowali bezdomnym ciepłą odzież
Fot. Archiwum Policji
Dzielnicowi oraz policjanci z Wydziału Prewencji z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zaangażowali się w zbiórkę cieplej odzieży dla osób bezdomnych. 23 grudnia zebraną odzież i obuwie zimowe przekazali do schroniska dla bezdomnych mężczyzn, ale również przygotowane torby z odzieżą bezpośrednio przekazali osobom najbardziej potrzebującym.

Jeleniogórscy policjanci codziennie sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone. Akcja ma charakter pomocowy i ma na celu zebranie informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych, udzielanie tym osobom niezbędnej informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach, a także udzielanie wszelkiej pomocy w granicach posiadanych kompetencji.

Osoby bezdomne przebywające pustostanach, rozwalających się budynkach i na terenach ogrodów działkowych mundurowi informują, gdzie mogą się ogrzać oraz dostać ciepły posiłek.

W związku z epidemią koronawirusa osoby bezdomne z zachowaniem reżimu sanitarnego mogą zgłosić się i zjeść ciepły posiłek codziennie w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego w Ogrzewalni przy ul. Grunwaldzkiej 51 w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group