Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 2334
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Policja zatrzymuje pograniczników

Wtorek, 28 marca 2006, 0:00
Autor: Gazeta Wyborcza
Nalot policji na Łużycki Oddział Straży Granicznej w Lubaniu. Zatrzymano sześć osób: dwójkę oficerów i czwórkę pracowników cywilnych. Mają być podejrzani w sprawie przekrętów przy remoncie hali sportowej w koszarach straży – czytamy w Gazecie Wyborczej.

Według nieoficjalnych informacji zatrzymani to pracownicy wydziału techniki i zaopatrzenia ŁOSG. Śledztwo ma wyjaśnić, czy w maju ubiegłego roku, podczas odbierania hali po remoncie, nie doszło do sfałszowania dokumentu. Efektem fałszerstwa mogły być straty finansowe nawet do kilkuset tysięcy złotych.

Michał Ostrowski, zastępca prokuratora rejonowego w Jeleniej Górze: - Na nasze polecenie policja zatrzymała sześć osób. Wszystkim będą przedstawione zarzuty popełnienia przestępstwa.

Prace przy remoncie hali sportowej wykonywała firma Egbud z Bogatyni. Wartość kontraktu to przeszło 900 tysięcy złotych. Powołana przez komendanta oddziału komisja odmówiła odebrania robót. Najważniejszą ze znalezionych usterek była nierówna podłoga. W protokole z 10 maja ub. roku czytamy, że komisja wróci do hali dopiero, kiedy wszystkie niedoróbki będą poprawione. Wykonawcy groziły wysokie kary umowne - przeszło 4 tysiące złotych za każdy dzień spóźnienia.

- Podłoga była zrobiona niezgodnie z projektem. Stąd wzięły się nierówności - mówi projektant, wrocławski architekt Paweł Horn.

Pod koniec czerwca pojawił się dokument, z którego wynikało, że komisja zmieniła swoją decyzję, odebrała halę wraz z usterkami i dała wykonawcy czas do połowy września na ich usunięcie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group