Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 11289
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policja poszukuje fałszywych aptekarek

Wtorek, 29 października 2013, 7:49
Aktualizacja: 7:51
Autor: 112
W niedzielę, 27 października, policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach zostali powiadomieni przez 79–letnią kobietę o kradzieży z jej mieszkania 2000 złotych. Do przestępstwa doszło dzień wcześniej około godziny 9.30 w Kowarach.

Do mieszkania pokrzywdzonej zapukały dwie młode kobiety, które poinformowały ją, że są pracownicami apteki i przyniosły jej darmowe leki. Jedna z kobiet pozostała w kuchni, a druga, w celu odwrócenie uwagi poprosiła, aby pokazać jej aktualne potwierdzenie zapłaty ubezpieczenia zdrowotnego. Po wyjściu fałszywych aptekarek kobieta zorientowała się, że straciła pieniądze.

- Prosimy osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia o kontakt bezpośrednio z Komisariatem Policji w Kowarach pod numer 75/718 -23-24 bądź na numer alarmowy 997 – apeluje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik Prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Policja ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych, podających się za pracownice apteki, pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Polskiego Czerwonego Krzyża, Narodowego Funduszu Zdrowia, elektryków, pracowników Wodociągów, domokrążców oferujących różnego rodzaju artykuły czy osoby oferujące pomoc dla ubogich.

Należy pamiętać o tym, że pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej nie przynoszą do domów żadnych pieniędzy. Gotówka wypłacana jest w kasie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze przy ul. Jana Pawła II bądź na wcześniej uzgodnione konto bankowe. Pracownik socjalny ma obowiązek wylegitymować się aktualną legitymacją ze zdjęciem, a każdą jego wizytę można potwierdzić w sekretariacie MOPS pod nr telefonu – 75/75-239-51.

O wszelkich podejrzanych telefonach lub dziwnie zachowujących się osobach należy bezzwłocznie informować policję pod nr 75 / 7524011 lub w całym kraju 997 i 112.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group