Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 7557
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Policja podsumowuje Wielkanoc. Względnie spokojnie

Wtorek, 26 kwietnia 2011, 14:03
Aktualizacja: 14:05
Autor: KMP
Dziesięć kolizji, ośmiu nietrzeźwych kierujących, 270 mandatów karnych (w tym 200 dla kierowców za różne wykroczenia drogowe) oraz zatrzymane 14 dowodów rejestracyjnych – oto bilans świątecznej służby policjantów z Jeleniej Góry.

Na naszych drogach nie doszło do żadnego poważnego wypadku, jak również policja jeleniogórska nie odnotowała poważnych zdarzeń kryminalnych.

Od 22 do 25 kwietnia na drogach regionu jeleniogórskiego panował duży ruch. W całym regionie doszło do 10 zdarzeń drogowych, których najczęstszą przyczyną była nadmierna prędkość , nieudzielenie pierwszeństwa oraz najechanie na tył. O jednym ze zdarzeń (dachowanie na przejeździe kolejowym w Wielką Sobotę) informowaliśmy wczoraj.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców kotliny oraz turystów, którzy w tych dniach odwiedzili ziemię jeleniogórską czuwali zarówno policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, jak również policjanci prewencji. Funkcjonariusze nałożyli łącznie 270 mandatów, w tym ukarali 200 kierowców za różne wykroczenia drogowe, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości, stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa i nie stosowanie się do sygnalizacji świetlnej – poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy policji jeleniogórskiej.

Stróże prawa zatrzymali do kontroli drogowej ośmiu nietrzeźwych kierujących, z których każdy stanowił poważne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego. Zabrali też 14 dowodów rejestracyjnych za usterki techniczne.

Wskutek działań policji za kratki Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze trafią cztery osoby, które unikały odsiadki za różne przestępstwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group