Wtorek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 2336
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Policja podsumowuje: ferie były bezpieczne

Wtorek, 1 marca 2011, 15:15
Aktualizacja: 15:15
Autor: KMP
Wakacje zimowe na terenie Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego minęły bardzo spokojnie i bezpiecznie. Policja jeleniogórska nie odnotowała żadnego zdarzenia z udziałem dzieci i młodzieży, które spędzały zimowy wypoczynek w naszym regionie, jak również z udziałem dzieci, które podczas ferii pozostały w domach.

Dzielnicowi oraz specjaliści prewencji kryminalnej z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze praktycznie od stycznia prowadzili prelekcje w szkołach w naszym regionie dotyczące bezpiecznych form spędzania wolnego czasu, jak również informowali o ewentualnych zagrożeniach czyhających na dzieci podczas bezmyślnej organizacji zabaw.

Ponadto policjanci skontrolowali wytypowane miejsca zimowego wypoczynku w Kowarach, Karpaczu i Szklarskiej Porębie. Kontrole wypadły pozytywnie. Funkcjonariusze nie stwierdzili żadnych uchybień ze strony organizatorów zimowego wypoczynku, którzy przygotowani byli również na opcje zimowych ferii bez śniegu.

Policjanci drogowi wzorem lat ubiegłych na prośbę rodziców i opiekunów dzieci, które wyjeżdżały na zimowy wypoczynek, kontrolowali wskazane autobusy i mikrobusy, jak również stan trzeźwości i uprawnienia kierowców. Takich kontroli przeprowadzili kilkanaście. Poza drobnymi uchybieniami technicznymi funkcjonariusze nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości - podsumowuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group