Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8409
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policja: podsumowanie majowego weekendu

Poniedziałek, 4 maja 2015, 14:28
Aktualizacja: 14:31
Autor: 112
Region: Policja: podsumowanie majowego weekendu
Fot. Archiwum
Od 30 kwietnia do 4 maja jeleniogórscy policjanci prowadzili wzmożone działania prewencyjne ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom, którzy w tych dniach odwiedzili ziemię jeleniogórską.

W trakcie pierwszego majowego weekendu policjanci jeleniogórskiej drogówki ukarali mandatami 257 kierujących pojazdami, w tym pięciu motocyklistów, głównie za brawurową jazdę, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej czy lekceważenie sygnalizacji świetlnej. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych za różne usterki techniczne.

- Na naszych drogach doszło do 15. kolizji, których najczęstszą przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze , nieprawidłowy manewr wyprzedzania, cofania oraz najechanie na tył innego pojazdu. Na szczęście na nie doszło w tym czasie do żadnego wypadku – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

- Ponadto policjanci zatrzymali siedmiu nietrzeźwych kierujących pojazdami. Natomiast 2 maja policjanci o godz. 23.40 zatrzymali w Cieplicach mieszkańca Karpacza kierującego pojazdem wbrew zakazowi sądowemu – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group