Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8081
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Policja ostrzega: oszustki okradają starszych!

Czwartek, 23 września 2010, 12:25
Aktualizacja: 12:26
Autor: KMP
Dwie kobiety wykorzystując naiwność starszego małżeństwa ukradło z ich mieszkania kilka tysięcy złotych. Oszustki podały się za pracownice opieki społecznej i pod pozorem przekazania unijnych pieniędzy zyskały zaufanie swoich ofiar.

Do zdarzenia doszło wczoraj. – Jak ustalili policjanci, jedna z kobiet zabawiała rozmową właścicieli mieszkania , a druga kobieta w tym czasie splądrowała mieszkanie i ukradła pieniądze. Łupem padło kilka tysięcy złotych – informuje podisnp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza do osób starszych i samotnie mieszkających. Zwraca się też z prośbą do tych mieszkańców, którzy mają z takimi ludźmi kontakt, aby przestrzegali ich przed wpuszczaniem do domu osób nieznajomych i podających się za pracowników różnych instytucji. – Apelujemy o sprawdzenie przyczyn ich wizyty, w firmie, w której te osoby deklarują, że pracują, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o bezwzględny kontakt z policją – dodaje podisnp. Edyta Bagrowska.

Policja prosi wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat opisanego na wstępie zdarzenia o kontakt z dyżurnym Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze pod numer 075/7520150 bądź na numer alarmowy Policji w całym kraju 997.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group