Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 5260
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Policja: ostrożnie na drodze!

Sobota, 25 września 2021, 6:12
Autor: 112
Jelenia Góra: Policja: ostrożnie na drodze!
Fot. Archiwum
Jeleniogórscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. 23 września około godziny 11.40 w Karpaczu na ul. Konstytucji 3 Maja doszło do wypadku z udziałem pieszej.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 63-letni kierujący pojazdem marki BMW nie zachował należytej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa 48-letniej pieszej przechodzącej przez przejście i potrącił ją. Poszkodowana trafiła do szpitala.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście. Pieszy już znajdujący się na przejściu ma pierwszeństwo przed każdym pojazdem, a z kolei pieszy dopiero na nie wchodzący ma pierwszeństwo przed każdym pojazdem za wyjątkiem tramwaju. Podczas wchodzenia czy przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również na pasach, pieszy nie może korzystać z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego "w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych" – przypomina podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
25%
Smuci
1
25%
Złości
1
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group