Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6757
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Policja na nartach

Wtorek, 23 listopada 2004, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 stycznia 2006, 14:22
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Bezpieczeństwa turystów w górach będą strzegły specjalne patrole.

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenie na stoki w rejonie Karpacza wyruszą umundurowane patrole policji. Funkcjonariusze na nartach będą strzegli bezpieczeństwa turystów. Wkrótce poprawi się również jakość obsługi interesantów. Trwa budowa nowego komisariatu.

- Będą to patrole mieszane. Policjanci będą patrolowali góry razem z funkcjonariuszami straży granicznej, straży miejskiej w Karpaczu oraz strażnikami Karkonoskiego Parku Narodowego - mówi podkomisarz Damian Gałek, komendant komisariatu w Karpaczu. Większość jego podwładnych potrafi jeździć na nartach, nie będzie, więc problemów z obsadą patroli.Policjanci będą umundurowani. Wprawdzie na ich wyposażeniu nie ma uniformów narciarskich, ale będą ubierali się w policyjne czarne kombinezony odporne na deszcz i wiatr. Dodatkowo założą jaskrawe kamizelki z napisem policja.- Jedynie nakrycie głowy będzie nieregulaminowe. Służbowa czapka w żaden sposób nie sprawdziłaby się w górach. Dlatego policjanci będą nosili zwykłe czapki narciarskie - tłumaczy podkomisarz Gałek.Z pomysłu policjantów są zadowoleni dzierżawcy schronisk i obsługa wyciągów.

Za ok. 2 miliony złotych powstaje nowy komisariat. Budowa zostanie zakończona w połowie przyszłego roku.Obecnie warunki pracy policjantów z Karpacza są bardzo trudne. Budynek komisariatu nie spełnia wymogów stawianych tego typu obiektom. Poza tym jest w kiepskim stanie technicznym, przecieka dach, zapadają się stropy, a funkcjonariusze tłoczą się w malutkich pomieszczeniach.- Interesanci w tym goście Karpacza odwiedzający nasz komisariat są przyjmowani w złych warunkach. Żaden urząd państwowy nie powinien tak wyglądać. Psuje to wizerunek policji. Bardzo dobrze, że wkrótce się to zmieni - mówi Bogdan Malinowski, burmistrz Karpacza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group