Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2590
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Policja na eksport oraz import

Piątek, 15 stycznia 2010, 8:52
Aktualizacja: 8:52
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Policja na eksport oraz import
Fot. Policja
Policjanci z Jeleniej Góry wkrótce pełnić będą wspólne patrole z czeskimi kolegami w Pecu i Szpindlerowym Młynie. Czescy mundurowi pomogą polskim funkcjonariuszom.

Mieszane patrole polsko-czeskie w kurortach za południową granicą są potrzebne, bo ponad połowa gości, którzy przyjeżdżają tam w sezonie zimowym, to nasi rodacy udający się na narty. Pierwsza wspólna służba już jutro. Kolejne – w następny weekend.

Wszystko ustalono wczoraj w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, gdzie odbyło się spotkanie z policjantami z Czech w sprawie rozszerzenia współpracy o wspólne patrole policji polskiej i czeskiej we wspomnianych miastach. Rozmawiali szefowie komend oraz przedstawiciele komendy wojewódzkiej z Wrocławia.

– Dotychczas jeleniogórscy policjanci współpracowali z policjantami z Jablonca, Semily i Liberca w zakresie zwalczania przestępczości transgranicznej oraz w zabezpieczaniu imprez masowych po obu stronach granicy – mówi podisnp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji.

Wspólne patrole i współpraca pomiędzy policją polską i czeską dotyczą przede wszystkim wzajemnego przekazywania informacji o przestępczości. Ułatwia też poszukiwanie osób i przedmiotów utraconych. Popełniający przestępstwa i wykroczenia, zarówno w Polsce, jak i w Czechach nie mogą czuć się bezkarni.

Wszystkie te działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie przygranicznym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1167
Tak
59%
Nie
33%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group