Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5546
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Policja na eksport oraz import

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 15 stycznia 2010, 8:52
Aktualizacja: 8:52
Autor: TEJO
Fot. Policja
Policjanci z Jeleniej Góry wkrótce pełnić będą wspólne patrole z czeskimi kolegami w Pecu i Szpindlerowym Młynie. Czescy mundurowi pomogą polskim funkcjonariuszom.

Mieszane patrole polsko-czeskie w kurortach za południową granicą są potrzebne, bo ponad połowa gości, którzy przyjeżdżają tam w sezonie zimowym, to nasi rodacy udający się na narty. Pierwsza wspólna służba już jutro. Kolejne – w następny weekend.

Wszystko ustalono wczoraj w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, gdzie odbyło się spotkanie z policjantami z Czech w sprawie rozszerzenia współpracy o wspólne patrole policji polskiej i czeskiej we wspomnianych miastach. Rozmawiali szefowie komend oraz przedstawiciele komendy wojewódzkiej z Wrocławia.

– Dotychczas jeleniogórscy policjanci współpracowali z policjantami z Jablonca, Semily i Liberca w zakresie zwalczania przestępczości transgranicznej oraz w zabezpieczaniu imprez masowych po obu stronach granicy – mówi podisnp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji.

Wspólne patrole i współpraca pomiędzy policją polską i czeską dotyczą przede wszystkim wzajemnego przekazywania informacji o przestępczości. Ułatwia też poszukiwanie osób i przedmiotów utraconych. Popełniający przestępstwa i wykroczenia, zarówno w Polsce, jak i w Czechach nie mogą czuć się bezkarni.

Wszystkie te działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie przygranicznym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~jafer 15-01-2010 9:30
w powiecie lwoweckim juz od dawna sa takie patrole:)
rymcycymcy 15-01-2010 10:33
Naprawdę chcecie wysłać naszych policjantów Czechom ? ...nie róbcie im tego, to taki porządny naród! :)
~jugo 15-01-2010 11:33
Kto to wymyślił bo korzyści z tego żadne ani też efekty bezpieczeństwa. Jedynnie to efekt medialny. Koszty przejazdu i wyżywienia Policjantów bardzo duże, ale tym nikt się nie przejmuje liczą się tylko media. Dziwię się, że media biją brawa za ten bardzo wątpliwy sukces. Nie widziałem wspólnych patroli Niemieckich, Francuskich czy Austriackich a tamte Policje radzą sobie bardzo dobrze.
~wie39 15-01-2010 12:18
nie wysyłajcie naszych policjantów czechom bo czesi najedzą się wstydu
~olo 15-01-2010 12:50
już to widzę jak polski policjant każe Czeszce szukać dokumentów :-)
Cień 15-01-2010 13:23
Nasi policjanci chętnie tam pojadą po odurzenie. Tylko zastanawiam się, co takiego złego zrobili Czescy policjanci, że ich tu wygnali.
~do rymcycymcy 15-01-2010 17:06
A Ty jak zwykle........ durny komentarz !!!! Wiesz coś na temat współpracy obu krajów ????? Pewnie gówno wiesz, więc może idz obejrzyj jakąś bajke i skomentuj ją mamie !!!
~gosc_programu 15-01-2010 22:47
Cieniu bo to jest bardzo tajna misja "jelen". Celem tego tajnego dzialania jest ustrzelenie wlasnie jednego jelenia. Mam kilka porad dla Ciebie: wykrec korki w domu, zakrec wode i gaz, odlacz internet, zamknij sie w szafie. Poczekaj troszke az sprawa ucichnie...damy Ci znac kiedy to nastapi. Zal czytac te Twoje wypociny...
dolnoślązak 16-01-2010 0:58
Drzewiej spotkania polsko-czeskie zawsze były drętwe.Brakowało tzw. "klimatu". Mówiliśmy zbliżonym językiem. Niestety nigdy nie udało się właściwego klimatu stworzyć. Nie wiem jak jest dzisiaj. Ale - moim zdaniem -sympatyczne "Szwejki" pozostają nadal tak samo sympatyczne, a ich narodowa mądrość jest nieprzemijająca jak ich "WOJAK", który odzwierciedla wszystkie charakterytyczne cechy tego wspaniałego narodu.
~Serwo 16-01-2010 11:52
No faktycznie, to ważniejszych problemów policja nie ma, aby robić spotkania przy kawie i wymyslać chyba z nudow nowe zajęcia !- przecież są setki spraw pilnych do załatwienia w samym mieście jak wyłapanie sprajowcow niszczących budynki ,wandali do złodzieji samochodow itd - policja ma dzałać na rzecz ładu i porządku mieszkanców a nie fikać po stokach narciarskich i spacerować na trasach turystycznych bo to nie sanatorium dla dobrze płatnych policjantow. Nadgorliwe szukanie zajęć dla zabawy za publiczne pieniądze świadczy o przerostach etetow w policji. Czy jest aż tyle przestepców i wykroczeń wśród turystow aby na stokach szusowala policja i kręcila sie na trasach turystycznych jako niezbędny czynnik, czy ich az tak często sie wzywa do pomocy aby byli niezbędni i pilnie sobie spacerowali udając ciężką pracę i odpowiedzialną.Czy nie ma ważniejszych piorytetowych zadań dla pilicji ?ktora kosztuje ogromne spoleczne pieniądze , w czasie tak trudnego kryzysu gospodarczego i bezrobocia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group