Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6194
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Policja łapie pseudografficiarzy i wandali

Poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:30
Aktualizacja: Wtorek, 10 czerwca 2008, 7:19
Autor: AGA
JELENIA GÓRA: Policja łapie pseudografficiarzy i wandali
Fot. TEJO
Dwóch chuliganów niszczyło sprejem elewację domu, dwóch innych w innym budynku zdemolowało drzwi i wybijało okna. Wszystkich wyłapali policjanci. Przestępcy mogą spędzić do pięciu lat za kratkami.

W nocy z 7 na 8 czerwca policja otrzymała telefoniczne zgłoszenie o malowaniu sprayem elewacji jednego z budynków na ulicy Bankowej w Jeleniej Górze przez dwóch mężczyzn. Zgłaszający podał rysopis wandali.

– Kiedy policjanci przyjechali, sprawców już nie było. Jednak funkcjonariusze na ławeczce w okolicach zniszczonego budynku, zauważyli dwóch młodych mężczyzn, których rysopis odpowiadał poszukiwanym przez policję pseuodogarfficiarzomn – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KPM w Jeleniej Górze.

Podejrzani pili alkohol. Policjanci ich wylegitymowali. Byli to pijani dwaj jeleniogórzanie. Przeprowadzone badanie wykazało u jednego 1,2 promila, a u drugiego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Wandale zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Jeden ze sprawców był już notowany za malowanie bohomazów na jeleniogórskich budynkach. Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W ręce stróżów prawa wpadli także po pościgu dwaj mężczyźni, którzy wybili szyby oraz zniszczyli drzwi w jednym z jeleniogórskich budynków przy ulicy Chrobrego. Obaj byli pijani i wcześniej notowani za kradzieże.

Jak ustalili policjanci, sprawcami uszkodzenia mienia są 17 –latek i 19-latek. Obaj są mieszkańcami Jeleniej Góry. Wandale wybili cztery szyby na klatce schodowej oraz uszkodzili drzwi do pustostanu. Łączne straty oszacowano na kwotę około 1000 zł. Maksymalny wymiar kary za ich występek to pięć lat w celi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group