Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5574
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Policja drogowa wyszła z krzaków

Środa, 27 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 27 września 2006, 19:28
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Jelenia Góra: Policja drogowa wyszła z krzaków
Fot. Marek Tkacz
Absurd z radarem! – alarmuje w środowym wydaniu Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Kierowcy się śmieją, że policjanci sami sobie związali ręce. Chodzi o nowe przepisy, jakich ma przestrzegać drogówka. Nie może już łapać piratów drogowych na radar w każdym miejscu. Jedynie w tych wyznaczonych przez komendę główną.

Policję „krzakową” zlikwidował komendant główny, który zakazał kontroli w przypadkowych miejscach. Na stronach internetowych każdy może sprawdzić, gdzie może spodziewać się obecności patrolu z radarem.
W powiecie jeleniogórskim takich punktów jest 26.

Policja zlokalizowała je na głównych ciągach komunikacyjnych, gdzie wcześniej można było spotkać patrole. Ale są miejsca, gdzie policjanci z radarem nie mogą stanąć. Choćby ulica Wolności, tam, gdzie dwa tygodnie temu w wypadku samochodowym zginął mężczyzna.

Nowy system mają wspomóc nieoznakowane pojazdy policyjne z fotoradarami i wideo radarami. Jednak – jak zaznacza gazeta – w Jeleniej Górze jest tylko jeden taki pojazd i to w dodatku na razie niesprawny.

Z tego systemu nie są zadowoleni sami policjanci. – Bezpiecznie będzie tylko w niektórych miejscach, gdzie indziej kierowcy będą robili, co im się podoba – mówi gazecie funkcjonariusz, który zastrzegł sobie anonimowość.

Zdaniem policjantów, którzy wypowiadają się na internetowych forach, chodzi tylko o poprawę statystyk, a nie o rzeczywiste zapobieganie łamaniu przepisów. – Gdyby przez jeden tydzień nie badać alkotestem i nie używać radarów to byłby cud, wielka KGP zanotowałaby magiczny spadek wszystkiego i znowu nagrody – oto wypowiedź innego policjanta.

Szczegóły na: http://www.policja.pl/index.php?dzial=219&id=2954

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group