Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6197
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pokręcone ścieżki

Wtorek, 14 sierpnia 2007, 0:00
Autor: Angela
Jelenia Góra: Pokręcone ścieżki
Fot. Angela
Nie będzie traktu dla cyklistów na Zabobrzu. Rowerzyści zbulwersowani.

Wiele obietnic, żadnych czynów – tak podsumowują współpracę z urzędem miasta przedstawiciele Izersko-Karkonoskiego Stowarzyszenia Cyklistów.
Wbrew zapowiedziom nie doszło do spotkania rowerzystów z samorządowcami. Zabraknie też obiecywanych ścieżek na osiedlu Zabobrze, które miały się pojawić przy remontach i przebudowach.
Choćby przy chodniku na ulicy Różyckiego nieopodal przedszkola „Kacperek”.

– Dzwoniłem do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów z zapytaniem czy obok tego chodnika ma powstać ścieżka rowerowa i dostałem odpowiedź, że oczywiście tak. Tymczasem wykonawca mówi, że nie będzie tu żadnej ścieżki – mówi Zbigniew Leszek, przewodniczący Izersko Karkonoskiego Stowarzyszenia Cyklistów.

– Nie wiem, kto tu kłamie, ale jedno jest pewne: na tych dwóch metrach piesi i rowerzyści razem się po prostu nie zmieszczą. Tym przejściem chodzi mnóstwo ludzi. Jest tu za mało miejsca – dodaje Z. Leszek.

– Tu będzie tylko chodnik dla pieszych – potwierdzają pracownicy na miejscu budowy. Przytakuje również Grzegorz Jóźwiak, kierownik prac. – To chyba jakiś żart, żeby przy przedszkolu była ścieżka rowerowa. Ja tu nie jestem projektantem, realizuję to, co mam w planach – mówi.

Jak dowiedzieliśmy się w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów w projekcie budowy chodnika żadnej ścieżki nie uwzględniono.
– Jest tam w planie chodnik i chodnik taki powstanie, natomiast co do ścieżek rowerowych to uważam, że należałoby opracować ogólny projekt powstania takich ścieżek – powiedział nam jeden z inspektorów nadzoru budowlanego z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Protestującym wiosną rowerzystom o taki projekt chodziło. Zastępca prezydenta miasta Jerzy Łużniak zapewniał, że powstanie on w najbliższym czasie. Niestety sprawa zakończyła się na zapewnieniach i pustych obietnicach.

Prace przy chodniku przy ul. Różyckiego potrwają do września. A cykliści muszą obejść się smakiem i poczekać na lepsze dla nich czasy i bardziej przychylną władzę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group