Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 2675
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pokonanie Ciachomaniaka w „Muflonie”

Wtorek, 23 maja 2017, 7:23
Aktualizacja: Środa, 24 maja 2017, 6:53
Autor: MDK "Muflon"
Jelenia Góra: Pokonanie Ciachomaniaka w „Muflonie”
Fot. Użyczone/MDK "Muflon"
Majowy poranek rodzinny (21.05) w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie już za nami. Było zdrowo, zabawnie i energetycznie. Udało się przekonać lenia, by opuścił kanapę, by zażywając ruchu, zgubił brzuch. Śpiewano, tańczono boogie–woogie i oswajano Ciasteczkowego Potwora.

Wspólnie odśpiewano kultową piosenkę „Witaminki, witaminki”, znaną wszystkim pokoleniom, a dobrej wibracji, także przy zwrotce: „Wiśnie i śliwki, /ruda marchewka, / grusza pietruszka i kalarepka, / smaczne porzeczki, słodkie maliny, / to wszystko właśnie są witaminy” – dodawała gitara elektryczna.

Przywołano wspomnienia kwietniowego poranka, gdy piraci opanowali MDK „Muflon”. Ponownie wywiady z uczestnikami cieszyły i zaskakiwały. „Co jest twoim największym skarbem?” – takie pytanie padało w nich, a odpowiedzi zdominowała oczywista prawda, to najbliżsi są najważniejsi: mama, tata, rodzeństwo, dzieci.
Warsztaty plastyczne pochłonęły uczestników, dużych i małych, więc Ciasteczkowe Potwory wyszły groźne i bardzo kolorowe.

Kuba i Śruba przeżyli niezwykłe przygody, spotkali bohaterów nieco dziwacznych, jak kot, który handlował kradzioną mąką w zamian za buty, babcia Ciachomaniaka i on sam, jednak wyszli z opresji cali i… zdrowi.
Dzieci zatańczyły wspólnie z prowadzącymi, na scenie, optymistyczne i dodające wigoru boogie-woogie. Było także tradycyjne losowanie nagród.

Ostatni w sezonie 2016/2017 poranek rodzinny pt. „Siódmy Krasnoludek” odbędzie się 18 czerwca. Cena biletu to 15 zł dla jednego dziecka, opiekunowie bezpłatnie uczestniczą w zabawie.

Cykl Poranków Rodzinnych dofinansowany jest z Budżetu Miasta Jelenia Góra. Poranki wspierają: Czekoladziarnia w Jeleniej Górze, Hotel Gołębiewski, Termy Cieplickie Sp. z o.o., Jelenia Plast Sp. z o.o., Sklep Mały Bucik, Sklep Internetowy Dziecko i My, Sala zabaw Happy Kids, Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne „Erazma i Pankracego”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group