Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8026
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rajd Karkonoski: Pokazali się kibicom na Placu Piastowskim

Sobota, 6 lipca 2013, 9:17
Aktualizacja: 21:38
Autor: MDvR
Rajd Karkonoski: Pokazali się kibicom na Placu Piastowskim
Fot. Tomasz Raczyński
Za nami oficjalna cześć 28. Rajdu Karkonoskiego – eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Rajdowego Pucharu Polski i Pucharu Łużyc. W piątkowy wieczór na Placu Piastowskim odbyło się uroczyste otwarcie rajdu, sobota i niedziela upłynie już pod kątem rywalizacji na trasie.

W piątek przed południem zawodnicy mieli możliwość pokonania także odcinka testowego. Mistrzowie Polski Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran wykręcili najlepszy czas na tej próbie z Nowej do Małej Kamienicy. Od soboty załogi pokonają 13 odcinków specjalnych o łącznej długości prawie 170 kilometrów.

- Na odcinku testowym pojechaliśmy żwawo. Przyjechaliśmy tutaj po to, żeby walczyć właśnie w takich skomplikowanych warunkach, jakie panują na trasie. Zamierzam pojechać szybko, ale przede wszystkim bawić się jazdą, bo sprawia mi to dużo przyjemności - powiedział Kajetanowicz.

Odcinek został przerwany na około trzydzieści minut po tym gdy Radosław Raczkowski stracił przyczepność na zabłoconym zakręcie, przejechał lewą stroną po umocnieniach koryta strumienia i zatrzymał się na środku drogi, z rozbitą chłodnicą i urwanym lewym przednim kołem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group