Środa, 24 czerwca
28°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy
reklamy

Pokazali klasę na biegówkach

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 1 min czytania

250 uczniów z 40 dolnośląskich szkół wzięło udział w Dolnośląskiej Gimnazjadzie oraz Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w biegach narciarskich, które na Polanie Jakuszyckiej zorganizował Międzyszkolny Klub Sportowy „Karkonosze”€“ Sporty Zimowe Jelenia Góra. Wszystkie czołowe miejsca zdobyła Szkoła Podstawowa nr 8 w Jeleniej

reklamy

Impreza odbyła się w minionym tygodniu. Mimo nie najlepszej pogody pierwszego dnia na starcie pojawiło się niemal 250 uczestników z dolnośląskich szkół podstawowych oraz gimnazjów. Drugiego dnia odbyły się biegi sztafetowe, w których wystartowało 40 czteroosobowych zespołów.

Mistrzami Dolnego Śląska w biegu na 2 km zostali Kamila Boczkowska i Michał Kaźmierczak ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Jeleniej Górze. Najwyższe miejsce na podium wywalczyła też sztafeta dziewcząt 4 x 2 km w składzie: Patrycja Rutecka, Patrycja Traczyk, Marcelina Badacz i Kamila Boczkowska. Złote medale wywalczyli też chłopcy ze sztafety 4 x 2 km w składzie: Oskar Wysocki, Michał Kaźmierczak, Tomasz Zając i Michał Skowron.
Wicemistrzynią Dolnego Śląska w biegu na 2 km została Natalia Traczyk z Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze.

Wśród 40 dolnośląskich szkół, które wzięły udział w zawodach znalazło się siedem jeleniogórskich placówek, w tym: szkoły podstawowe nr 15, 13, 11 i 3 oraz z gimnazja nr 1i 3, a także Gimnazjum przy ZSO nr 1 oraz Gimnazjum przy Zespołu Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych w Jeleniej Górze.
W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsca w kategorii dziewcząt i chłopców zajęła jeleniogórska „piętnastka”. W kategorii dziewcząt drugie miejsce wywalczyły uczennice Szkoły Podstawowej z Witkowa Śląskiego, a trzecie miejsce SP nr 1 z Piechowic. W kategorii chłopców na drugim miejscu na podium stanęli uczniowie szkoły podstawowej z Czarnego Boru, a tuż obok nich, uczniowie szkoły w Piechowicach.

Mistrzowie Dolnego Śląska ze szkół podstawowych i gimnazjalnych będą reprezentować województwo na centralnych zawodach szkół, które w tym roku odbędą się 5 – 7 lutego w Kasinie Wielkiej na Podhalu, w rodzinnej miejscowości Justyny Kowalczyk.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: … Przyjmę zlecenia brukarskie-kostka brukowa, obrzeża, krawężniki, ogrodzenia Przyjmę zlecenia na układanie kostki brukowej, montaż obrzeży, krawężników, ogrodzeń panelowych i nie tylko. tel: 691 138 070 Recepcjonistka/Recepcjonista Ultima Auto dealer ŠKODA, KIA, ISUZU, MG, OMODA, JAECOO w Jeleniej Górze poszukuje osoby na stanowisko Recepcjonistki/Recepcjonisty. Twój zakres o… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka