Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2862
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pojedziemy na Mazury pociągiem

Wtorek, 28 lutego 2017, 8:04
Aktualizacja: 8:13
Autor: KODLK
Jelenia Góra: Pojedziemy na Mazury pociągiem
Fot. Archiwum
Sukcesem zakończyły się starania Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych o przywrócenie bezpośredniego połączenia kolejowego Jeleniej Góry z Olsztynem i Mazurami. Od 13 marca ponownie będzie można dojechać bezpośrednio do Torunia czy Olsztyna

- Zapewnione zostanie również poranne bezpośrednie połączenie kolejowe z Poznaniem. PKP Intercity zdecydowało się wydłużyć relacje pociągu TLK "Mamry" który obecnie startuje z Wrocławia i jedzie przez Poznań, Toruń, Osztyn, Giżycko, Ełk do Białegostoku tak, aby stacją początkową i końcową była Jelenia Góra - informują działacze KODLK.

Pociąg w relacji Jelenia Góra- Białystok będzie kursował w każdy poniedziałek i każdą sobotę wyjeżdżając ze stolicy Karkonoszy o godzinie 5:54 rano. W relacji powrotnej pociąg będzie kursował w każdy piątek i każdą niedzielę przyjeżdżając do Jeleniej Góry o godzinie 23:45.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa które dofinansowuje połączenia dalekobieżne zaznacza, że jeżeli frekwencja w pociągu będzie zadowalająca, to może od grudnia tego roku uda się uruchomić to połączenie z Jeleniej Góry codziennie.

Ostatni pociąg do Olsztyna odjechał z Jeleniej Góry 31 sierpnia 2015 roku jako InterREGIO "Mamry". Teraz ponownie będzie można się dostać na północ Polski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group