Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5917
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pójdźmy wszyscy do stajenki…

Wtorek, 25 grudnia 2007, 15:09
Aktualizacja: 15:18
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Pójdźmy wszyscy do stajenki…
Fot. Agnieszka Gierus
Jeleniogórzanie i goście spokojnie spędzają pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Po nabożeństwach w kościele, gdzie wierni nawiedzają żłóbki, idą na rodzinne obiady lub spacerują.

Boże Narodzenie już w nocy z poniedziałku na wtorek uroczyście obwieściły msze święte pasterskie, koncelebrowane przez wszystkich księży z danych parafii. Pasterki niemal wszędzie zaczęły się przed północą, nawet o 22. Tak, aby umożliwić wiernym obejrzenie transmisji telewizyjnej z Watykanu.

W pierwszy dzień Bożego Narodzenia wierni modlili się przy żłóbkach. Ten w kościele św. Erazma i Pankracego ma elementy jeleniogórskie w postaci rycin przedstawiających Zabobrze, świątynię i kapliczkę św. Anny, plac Ratuszowy i Śnieżkę. Z kolei szopka w sanktuarium pw. Podwyższenia Św. Krzyża jest osadzona w bardziej biblijnych realiach. Wierni podziwiali ją na stojąco.

Święta, póki co, mijają spokojnie. Ruch jest znikomy. Policjanci prewencyjnie patrolują miasto. Na razie nie ma wezwań do awantur domowych, które – najczęściej – zdarzają się właśnie w świątecznym okresie.

Boże Narodzenie najaktywniej spędzają Niemcy. W centrum widzieliśmy po południu kilka wycieczek z gośćmi zza Nysy. Grupy niemieckich turystów zapełniały pustawe w świąteczny wtorek ulice śródmieścia Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group