Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4776
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pogranicznicy znaleźli skradzione auta

Wtorek, 27 listopada 2007, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Pogranicznicy znaleźli skradzione auta
Fot. ŁOSG
Blisko 90 tysięcy złotych warte są audi 80 oraz volkswagen passat ujawnione przez funkcjonariuszy straży granicznej w tzw. dziupli. Przed wejściem w życie układu z Schengen strażnicy graniczni są aktywniejsi w strefie.

Skradzione samochody ujawnili podczas przeszukania posesji w miejscowości Ponikowo. Znajdowały się tam dwa pojazdy marki Audi 80, VW Passat oraz naczepa TIR. – Dalsze czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy wyjaśniły, że odnalezione pojazdy zostały skradzione 17 listopada w Zgorzelcu – wyjaśnia kpt. Joanna Woźniak, rzeczniczka Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Strażnicy graniczni z tej samej placówki zatrzymali także troje cudzoziemców. Obywatela Turcji złapano podczas kontroli granicznej w drogowym przejściu w Zgorzelcu w związku z naruszeniem przepisów ustawy o cudzoziemcach.
Zatrzymanego Turka funkcjonariusze ukarali mandatem karnym w wysokości 200 zł, a komendant placówki wydał mężczyźnie decyzję zobowiązującą go do opuszczenia terytorium naszego kraju.

W drogowym przejściu granicznym w Jędrzychowicach funkcjonariusze zatrzymali dwóch Mołdawian, którzy posłużyli się podczas kontroli podrobionymi rumuńskimi dowodami osobistymi. Zatrzymani cudzoziemcy pozostają w dyspozycji oddziału.

Z kolei pogranicznicy z Lubawki podczas wspólnych działań z policjantami prowadzonych w miejscowościach Paszowice, Bolków i Wierzchosławice ujawnili i zatrzymali alkohol z podrobionymi znalami akcyzy skarbowej oraz płyty kompaktowe CD bez znaku hologramu. Łączna wartości ujawnionych przedmiotów wyniosła ponad 1000 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group