Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2494
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Pogotowie ratunkowe pod Szrenicą!

Sobota, 4 lutego 2017, 7:32
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2017, 20:19
Autor: Mikołaj Bachur
Szklarska Poręba: Pogotowie ratunkowe pod Szrenicą!
Fot. Mikołaj Bachur
W Szklarskiej Porębie rozpoczął wczoraj (3.02) działalność Zespół Ratownictwa Medycznego. Teraz ratownicy szybciej dotrą do potrzebujących pomocy w górach. Otwarcie stacji odbyło się z udziałem dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze Arkadiusza Kawki oraz burmistrza Szklarskiej Poręby Mirosława Grafa.

Zespół Ratownictwa Medycznego dotychczas funkcjonował w Sobieszowie. Do Szklarskiej Poręby został przesunięty po to, by zwiększyć bezpieczeństwo turystów i narciarzy, przebywających w górach. -– Uzyskaliśmy na to zgodę wojewody i ministra, a dzięki staraniu i środkom samorządu Szklarskiej Poręby obiekt, w którym mieści się zespół ratownictwa został zmodernizowany i wyremontowany – powiedział Arkadiusz Kawka.

- Liczba gości w górskich miejscowościach regionu, także w Szklarskiej Porębie, zwiększa się. Dlatego taki punkt jest niezwykle potrzebny – podkreślał burmistrz M. Graf.

Dwuosobowy zespół ratunkowy z karetką mieści się w centrum Szklarskiej Poręby. Warto zaznaczyć, że obiekt jest własnością miasta i został przekazany na potrzeby ZRM. To bardzo ułatwiło jego otwarcie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group