Piątek, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 5877
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poezja Urszuli Musielak w ODK

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 19 września 2019, 9:13
Aktualizacja: 9:26
Autor: Danuta Mysłek
Fot. Marek Oleksy
Wrześniowe spotkanie z cyku ars poetica z Urszulą Musielak w kawiarni „Muza” przy Osiedlowym Domu Kultury w Jeleniej Górze na Zabobrzu zaingurowało nowy sezon wydarzeń kulturowych po wakacyjnej przerwie. Bohaterka spotkania promowała najnowszy tomik wierszy pt. „Na karuzeli życia”.

Jej utwory wypełniają także karty dziesiątek almanachów. Wcześniej wydała: „Wyznanie milczących drzew”; „Skrzydła życia”; „Szepty dnia i podszepty nocy”.

Spotkanie autorskie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Literackie w Cieniu Lipy Czarnoleskiej i Osiedlowy Dom Kultury przy dofinansowaniu przez Miasto Jelenia Góra, a cieszyło się dużym zainteresowaniem społeczności nie tylko jeleniogórskiej. Publikacja została wydana przez Stowarzyszenie Literackie w Cieniu Lipy Czarnoleskiej nakładem własnym autorki.

Zgromadzonych gości powitała Dominika Krop (ODK) również w imieniu nieobecnej prezes stowarzyszenia. Spotkanie poprowadziła sama autorka, bo któż by to mógł zrobić lepiej, jak nie ona sama. Jej predyspozycje i uzdolnienia sceniczne czyniły spotkanie ciekawym, pełnym ekspresji autorki i zespołu, „Szklarki”, którego jest założycielką i menedżerką. Pomiędzy trzema odsłonami autorskiej prezentacji książki, zespół wzbogacał śpiewem to spotkanie.

Wiersze głównie humanistyczne traktujące o prawdzie ludzkiego losu. Jednak analizując jej poezję nie można pominąć w hierarchii wartości poddanej ocenie aksjologicznej dominacji natury, nią się zachwyca, z niej czerpie siłę i moc permanentnego optymizmu, także do ludzi. Co dodatkowo może potwierdzić tylko użyte do książki motto – „Życie w naturze ma tyle cudów, że kto ma oczy -nie umrze z nudów”-Tadeusza Fangrata
Doskonale autorka zaaranżowała przebieg spotkania. Wiersze i słowa wyśpiewanych melodii były komplementarne. Na Sali powiało optymizmem, którym potencjalnie zaraziła niejednego z przybyłych gości.

Wolność
Jest jak pieszczota
to powiew wiatru
i ptaków śpiewanie
to radość serca
i zmysłów współgranie.

To błękit nieba
i odważne czyny
to uśmiech dziecka
i dzielne dziewczyny.

To szepty lasów
a w nich grzybobranie
to zapach kwiatów
i jaskółka w locie.

Otwarty umysł
i mądre słowa
to piękno natury
i pieśń swobodna.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 19-09-2019 12:19
Pozdrawiam p.Ulu
~Kolarz 19-09-2019 13:08
Przecież ta nawiedzona baba to jakieś nieporozumienie. TRAGEDIA
~Znajoma 19-09-2019 13:31
Kolarz obyś ty był tak nawiedzony, zycze z serca , widziałbyś dobro w drugim człowieku nie doszukując się wad Dla jednych wada dla innych zaletę stanowi. Tak trzymaj Ula
~pff 20-09-2019 7:20
Trochę dziwaczne to wszystko, ale ok :)
~Iga 20-09-2019 7:50
Co dziwaczne? Krzewienie kultury słowa? Oj dziwaczni wydają się,moim zdaniem, jednak ludzie popadający w inercję Zgnusniałą kreują atmosferę wokół
~paradise 21-09-2019 17:36
Pani Ula jest Wielka!!! słowa cudne, dodające siły i nadziei, widzi piękno w prostych sprawach, w przyrodzie, w codzienności, tak pięknie pisze o miłości! Gratulacje!!!
~do kolarza i pff 21-09-2019 17:42
P.S. panowie z kompleksem małego pe......sa .jak zwykle krytykując rozładowują ten i inne kompleksy, a przecież mogą zastosować mechanizmy obronne i zacząć robić coś pożytecznego....dokarmiać bezdomne koty, dokarmiać ptaki, pisać poezję, zostać wolontariuszami w schronisku dla Zwierząt, przeprowadzać staruszki przez ulicę, itd, itp tematów jest na wieczność i jeszcze jeden dzień dłużej!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group