Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 9767
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Poezja Jana Pawła II z ust i serc młodzieży

Piątek, 1 grudnia 2017, 7:34
Aktualizacja: Sobota, 2 grudnia 2017, 6:22
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Poezja Jana Pawła II z ust i serc młodzieży
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami V Konkurs Poezji Jana Pawła II, który tradycyjnie odbywał się w Zespole Szkół Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze. Uczniowie klas gimnazjalnych oraz średnich każdego roku pokazują, jak ważna jest dla nich twórczość Karola Wojtyły.

Organizatorzy konkursu przyznają, że czują już atmosferę świąt Bożego Narodzenia i jest to dobry czas na przegląd poezji Jana Pawła II. Dla uczestników przygotowano książki, dyplomy i upominki, ale najważniejszy wydaje się sam udział. - Konkurs odbywa się w uroczystych okolicznościach i stał się dla naszej szkoły tradycją - powiedziała Barbara Cymańska-Garbowska, wicedyrektorka ZSE-T.

Jaka jest poezja papieża Polaka? Zdaniem fachowca, Jan Paweł II to człowiek, który z jednej strony trafiał bardzo prosto - do serca, a z drugiej strony człowiek wielkiego intelektu. - Jego poezja z jednej strony wydaje się prosta, a z drugiej trudna, ale odkrywająca wielką głębie, wielką prawdę - powiedział ks. dziekan Bogdan Żygadło z Bazyliki Mniejszej pw. św. Erazma i Pankracego. - Młodzi ludzie, którzy zgromadzili się tutaj, poprzez interpretację utworów Jana Pawła II pokazują tę głębię, prawdę i rozumieją myśl przewodnią, którą Jan Paweł II przekazuje - dodał proboszcz, który nie krył zadowolenia, że po raz kolejny mógł się spotkać z młodzieżą podczas konkursu recytatorskiego w "Ekonomie". - Jeśli pójdą za Jego głosem, pójdą we właściwym kierunku - ocenił ks. B. Żygadło.

Uczestnicy podkreślali, że utwory papieża są ponadczasowe - pokazują to co było, jest, ale też to, co będzie. Uczniowie przybyli z jeleniogórskich średnich: Elektronik, Norwid, Żerom, Mechanik, Śniadecki, Rzemiosła Artystyczne, Ekonom, a także z klas gimnazjalnych z Żeroma, Elektronika oraz Specjalnego Ośrodka Sszkolno-Wychowawczego. Wśród recytowanych utworów były m.in. Myśli o kładce, Pieśń o Bogu, Myśli człowieka, To przyjaciel, Gdy otworzysz oczy w głębi fali, Do sosny polskiej i wiele innych dzieł Jana Pawła II.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
533
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Trwa remont drogi
 
Kultura
Nocne zwiedzanie ze Sławkiem Gortychem
 
Aktualności
Burza w Karkonoszach zamieniła się w ładną pogodę
 
Kultura
Wyprawa w świat koronek
 
Aktualności
Pożegnanie motocyklisty
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group