Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6265
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poetycko i satyrycznie w świątyni ewangelickiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 11 maja 2009, 7:41
Aktualizacja: 7:42
Autor: rylit
Fot. rylit
Wczoraj w zabytkowym wnętrzu Kościoła Zbawiciela odbył się drugi z trzech koncert cyklu koncertów przygotowanych przez Cieplickie Centrum kultury z okazji wiosny Cieplickiej. Wystąpił zespół z Głogowa „Trzy Dni Później” i wrocławski duet: Aleksander Grotowski i Małgorzata Zwierzchowska.

Najpierw Leśmian i Osiecka wyśpiewana przez trzy wokalistki Joanna Piowowar, Marta Piwowar i Marta Groffik- Perchel przy akompaniamencie dwóch muzyków, tworzących zespół „Trzy Dni Później”. Interpretacje muzyczne tego zespołu były już wcześniej zauważone na Studenckim Festiwalu Piosenki, zostały wyróżnione II nagrodą na Konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej”

Całkiem odmienny był występ duetu Aleksandra Grotowskiego i Małgorzaty Zwierzchowskiej. Duet ten specjalizujący się wykonywaniem utworów do słów Andrzeja Waligórskiego nieżyjącego już satyryka z Wrocławia związanego ze „Studiem 202”. Wykonane piosenki na koncercie były hołdem artystów dla Waligórskiego twórcy około dziesięciu tysięcy tekstów.

Olek i Małgorzata potrafili tak dobrać repertuar tak, że w wykonaniu niektórych utworów pomagali widzowie, biorąc czynny udział w koncercie. Tak się to podobało słuchaczom, że koncert przedłużył się o kilkanaście minut. Wszyscy wykonawcy otrzymali od organizatorów wiązanki kwiatów.

W poniedziałek 11 maja 2009r. odbędzie się o godzinie 19 trzeci koncert z tego cyklu. Wystąpi „GENDOS” : muzyk, śpiewak, szaman i mistrz śpiewu gardłowego. Zapraszamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~widz 11-05-2009 9:21
Gendos wraz z Jorgosem Skoliasem, tak jest na plakatach :)
~Gabryska 11-05-2009 12:20
Dawno już nie słyszałam takiego śpiewania na głosy, jak wczoraj.Nie wiem jak Trzy Dni Później to robi, ale naprawdę - są niepowtarzalne.
~Wierzący pedagog 11-05-2009 19:11
Pomieszane z poplątanym. W kościele wystąpi szaman? No, tak - zapomniałem - tam też działa mój wróg.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group