Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7271
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podziemne gniazda na odpady gotowe

Czwartek, 8 czerwca 2017, 6:21
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Podziemne gniazda na odpady gotowe
Fot. Przemek Kaczałko
Podziemne gniazdo na odpady przy ul. Bankowej zostało już odebrane, co oznacza, że wszelkie roboty tam zostały zakończone i przyjęte. Jest to drugie gniazdo odpadów komunalnych, po odebranym w styczniu br. gnieździe przy ul. Jasnej, zlokalizowane pod powierzchnią gruntu.

W centrum miasta brakuje miejsc na lokalizowanie zwyczajnych pojemników, trudno je też organizować przy gęsto uczęszczanych chodnikach, stąd decyzja, by w centrum Starego Miasta zbieranie odpadów organizować w taki sposób, pomimo, że koszty przygotowania są nieporównanie większe - tłumaczy Cezary Wiklik, rzecznik urzędu Miasta Jeleniej Góry.

W przypadku Bankowej koszty były większe, bowiem wykonano także wymianę powierzchni nad pojemnikami – w miejsce asfaltu wyłożono okolice kostką granitową. Wiąże się to z perspektywiczną (ale w dalszej przyszłości) przebudowy ulicy Bankowej - dodał rzecznik.

Podziemne zbiorniki odpadów oznaczają nie tylko inne „wrzutnie”, ale też instalację zdalnego, cyfrowego monitoringu stopnia wypełnienia pojemników, rozdysponowanie czipów między osoby uprawnione do korzystania z tych pojemników, itp., ale ze względu na szczególne walory centrum miasta w kilku przypadkach decyzja o lokowaniu pojemników pod ziemią jest racjonalna - przekonuje C. Wiklik.

W zależności od trudności w terenie, koszt jednego gniazda podziemnego to 300-500 tysięcy złotych. Karty dostępu wydawane są w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska - Referat Gospodarki Odpadami przy ul. S. Okrzei 10 (II piętro, pokój 206d).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group