Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8679
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podziemia na Chełmońskiego otwarte?

Poniedziałek, 15 września 2014, 7:41
Aktualizacja: Wtorek, 16 września 2014, 8:43
Autor: Angela
Jelenia Góra: Podziemia na Chełmońskiego otwarte?
Fot. Archiwum Jelonki.com (Mestra)
– Czy wiadomo z jakiego powodu drzwi do podziemi przy ul. Chełmońskiego są otwarte? – pytają nasi Czytelnicy. Odpowiadamy: owszem. Trwają prace zabezpieczające tunele wykonywane przez grupę Arado z Kamiennej Góry, która w przyszłości miałaby udostępnić ten obiekt zwiedzającym. Miasto chce jej wydzierżawić podziemia pod Wzgórzem Kościuszki na 20 lat, by mogły one stać się nową atrakcją turystyczną…

Jak już informowaliśmy, Miasto wykonało ekspertyzę podziemi, by sprawdzić czy mogą być one wydzierżawione i udostępnione. Wykonało również ich pełną dokumentację.

- Na najbliższej sesji (16.09.) przedstawię Radzie Miasta uchwałę o wydzierżawieniu tych obiektów firmie Arado na 20 lat – mówi prezydent M. Zawiła. – Ekspertyza, która wykonaliśmy pokazuje, że zakres prac, który trzeba wykonać, żeby bezpiecznie wpuścić tam ludzi, nie jest aż tak duży jak się spodziewaliśmy i być może już na wiosnę podziemia zostaną otwarte. Co trzeba tam zrobić? Oświetlenie oraz zabezpieczenie siatkami kruszący się, zdegradowany kamień zmieniający się w żwir. Nie ma tam wielkich robót inżynierskich. Niemcy zbudowali to bardzo solidnie – dodaje prezydent M. Zawiła.

Łączna powierzchnia obiektów podziemnych to pięć tysięcy metrów kwadratowych. Są to trzy hale oraz korytarze przedzielone drzwiami pancernymi. Po wojnie obiekt służył jako magazyny do przechowywania ryb i produktów rybnych, a następnie do 2005 roku mieściła się tam dyskoteka – najpierw Cosmos II, gdzie organizowano imprezy techno, a później „Club Underground”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
188
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
24%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group