Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 4066
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podzielili się opłatkiem i życzliwością na Zabobrzu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 16 stycznia 2012, 8:01
Aktualizacja: 8:46
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Spotkanie opłatkowe osób niepełnosprawnych i nie tylko odbyło się w niedzielę, w Parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Zabobrzu. Ksiądz biskup Marek Mendyk wraz z prezydentem Marcinem Zawiłą złożyli wszystkim noworoczne życzenia.

Najpierw została odprawiona msza święta, której przewodniczył biskup Marek Mendyk. Nie zabrakło kolęd śpiewanych przez parafialny chór oraz dzieci z przedszkola integracyjnego. Po nabożeństwie uczestnicy spotkania opłatkowego udali się do sali Arka, gdzie prezydent Jeleniej Góry złożył wszystkim życzenia.

- Życzę wszystkim zdrowia, pogody ducha, odwagi i siły na dalszą organizację wspólnych przedsięwzięć i spotkań. Wraz z radą miast będziemy dalej wspierać działalność osób niepełnosprawnych – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Kiedy ksiądz bp Marek Mendyk poświęcił opłatki, zgromadzeni wierni wymienili się życzeniami i podzielili opłatkiem. Nie zabrakło wspólnej wieczerzy.
- Na początku każdego roku kalendarzowego, jeszcze w atmosferze świąt Bożego Narodzenia spotykają się osoby niepełnosprawne w różnych rejonach naszej diecezji po to, by podzielić się, nie tylko opłatkiem, ale przede wszystkim ludzką życzliwością. Oczywiście nie brakuje noworocznych życzeń. Cieszę się, że w takie spotkania włączają się także samorządy i instytucje wspierające osoby niepełnosprawne. Ważne by przy okazji takich spotkań nabrać trochę dystansu do świata, a także by pamiętać o bliźnich – powiedział hierarcha.

W opłatku wzięli udział, między innymi, posłanki Zofia Czernow i Marzena Machałek, Grażyna Malczuk, zastępczyni przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego, Anna Ragiel i Józef Sarzyński, wiceszefowie rady miasta, radni i inni zaproszeni goście. Organizacje niepełnosprawnych reprezentował, m.in. Leszek Karbowski, szef miejscowych struktur Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~xyzII 16-01-2012 8:27
Szczyt hipokryzji ,wywołali bide w kraju a teraz się nad nią pochylają.
~Ehee 16-01-2012 10:06
Montują poparcie ;) na przyszłą kadencyje :))) Hehehee
~ 16-01-2012 10:11
Będą kościoły, całowanie przez Kononowicza Made in jelenia góra swoich kościelnych pryncypałów i nepotyzm w postaci windowania zony na estradę , bo ma duże parcie na szkło, wiec trzeba jej to dać:) Ehe ma racje, oni już budują sobie krok po kroku poparcie w tzw. elicie:) A mieszkańców miasta uważają za margines, stąd te ukłony do tych co są w rozmaitych hierarchiach, tyle,że to Jeleniogórzanie są tu suwerenem, a nie politycy czy księża!!! Głosujcie nogami, czyli nie chodzić do kościołów, zapomnieć o nich a polityków nieudacznych nie wybierać, bo i na co się oni przydadzą???
~ 16-01-2012 11:30
Szczyt hipokryzji
Piipi Jelonkowa 16-01-2012 21:01
.. do - [~Autora postu z godz.11:30] .. nie ! .. w oplatku jest moc Baranka ! .. ale ty slyszysz tylko*be,*be ..beczenie,a ONI .. slowa Naszego Zbawiciela !
~dziwne 16-01-2012 21:33
W kościele katolickim okres Bożego Narodzenia już się zakończył, a tu jeszcze opłatek! Nowa świecka tradycja - spotkania opłatkowe przez cały rok. Amen
~ 16-01-2012 21:40
popieram wpis z 21:33, szkoda, że to nie w Wigilię, a dopiero teraz, musztarda po obiedzie
Piipi Jelonkowa 16-01-2012 23:53
..do- [~Autora postu z godz.21:40 ] .. widzisz ! .. krytykujesz ? .. a niepelnosprawni z pokora przyjeli te "opoznione" zyczenia noworoczne i jeszcze w atmosferze Bozego Narodzenia ! .. bo Dzieciatko urodzone w grudniu jest jeszcze niemowlaiem .. i mozna jeszcze mowic w Jego imiemiu .. nawet w styczniu !
~ 17-01-2012 4:11
BEZCZELNOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~~~ 17-01-2012 7:43
@Piipi Jelonkowa - no to ładnie się krk ustawił- toż to ciągle niemowle jest, cały rok i można mówić za nie, a jak już roczek mu styknie to znowu się rodzi na nowo... Sprytnie!
Piipi Jelonkowa 17-01-2012 15:10
..do - [~Autora postu z godz.07:43 ] .. ~Hi,..*ZAZDROSNIKk/ca .. bo do odmlodzenia potrzebujesz *lifting,a w przypadku Dzieciatka - nie,bo ona jest zawsze mlode !
~bankier 17-01-2012 18:07
Niech tak się opłatkują , sami biorą grubą kasę z budżetu napełnianego z podatków a podatki z koleji szkodliwie rosną tylko dla prowadzących firmy- drożeją koszty pracy- stawki ZUS i podatki regionalne , szykują się redukcje w firmach , a te ktore się nie zlikwidują a ledwo przędą zatrudnią ludzi tylko na zmniejszony wymiar czasu pracy i to w formie pracownikow jako samozatrudnienie. Zapewne nie odczuja tego Czernowowa , Malczukowa , Zawiła,Machałek - a powinni w ramch napieranego kryzysu już im redukować płace,koszty ich utrzymania bo zadłużenie Państwa rośnie min .przez ogromne narośla urzędników wysysających pieniądze z budżetu, a nic nie produkujących co by tworzyło dobra finansowe i materialne.
~niepełnospra 18-01-2012 14:21
To nie pierwsze moje spotkanie w tym kościele.Zawsze było bardzo miło.Niestety w tym roku to odczułam jako spotkanie "elit"Jeleniej Góry.My niepełnosprawni byliśmy takim dodatkiem.W kościele było wspaniale,choć najważniejsze miejsca zarezerwowano dla notabli.Życzenia niepełnosprawnym złożyli Ks.Biskup i p.posłanka Machałek.Inni zajęli się sobą.Miłe,ze ktoś myśli choć czasem o niepełnosprawnych.Dzięki za wysiłek organizacyjny.Może w następnym roku już nie będziemy potrzebni,nasze "elity" same się spotkają.Tylko wtedy nie będzie można odfajkować działalności charytatywnej.Smutne to wszystko...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group