Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 5747
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Podzielili się opłatkiem i życzliwością na Zabobrzu

Poniedziałek, 16 stycznia 2012, 8:01
Aktualizacja: 8:46
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Podzielili się opłatkiem i życzliwością na Zabobrzu
Fot. Agrafka
Spotkanie opłatkowe osób niepełnosprawnych i nie tylko odbyło się w niedzielę, w Parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Zabobrzu. Ksiądz biskup Marek Mendyk wraz z prezydentem Marcinem Zawiłą złożyli wszystkim noworoczne życzenia.

Najpierw została odprawiona msza święta, której przewodniczył biskup Marek Mendyk. Nie zabrakło kolęd śpiewanych przez parafialny chór oraz dzieci z przedszkola integracyjnego. Po nabożeństwie uczestnicy spotkania opłatkowego udali się do sali Arka, gdzie prezydent Jeleniej Góry złożył wszystkim życzenia.

- Życzę wszystkim zdrowia, pogody ducha, odwagi i siły na dalszą organizację wspólnych przedsięwzięć i spotkań. Wraz z radą miast będziemy dalej wspierać działalność osób niepełnosprawnych – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Kiedy ksiądz bp Marek Mendyk poświęcił opłatki, zgromadzeni wierni wymienili się życzeniami i podzielili opłatkiem. Nie zabrakło wspólnej wieczerzy.
- Na początku każdego roku kalendarzowego, jeszcze w atmosferze świąt Bożego Narodzenia spotykają się osoby niepełnosprawne w różnych rejonach naszej diecezji po to, by podzielić się, nie tylko opłatkiem, ale przede wszystkim ludzką życzliwością. Oczywiście nie brakuje noworocznych życzeń. Cieszę się, że w takie spotkania włączają się także samorządy i instytucje wspierające osoby niepełnosprawne. Ważne by przy okazji takich spotkań nabrać trochę dystansu do świata, a także by pamiętać o bliźnich – powiedział hierarcha.

W opłatku wzięli udział, między innymi, posłanki Zofia Czernow i Marzena Machałek, Grażyna Malczuk, zastępczyni przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego, Anna Ragiel i Józef Sarzyński, wiceszefowie rady miasta, radni i inni zaproszeni goście. Organizacje niepełnosprawnych reprezentował, m.in. Leszek Karbowski, szef miejscowych struktur Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group