Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 3214
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Podziel się życiodajnym płynem

Piątek, 11 stycznia 2008, 14:59
Aktualizacja: 15:00
Autor: AGA
JELENIA GÓRA: Podziel się życiodajnym płynem
Fot. Archiwum
Aleksander Wrona po raz kolejny organizuje zbiórkę krwi w jeleniogórskim szpitalu. Akcja potrwa od 16 do 18 stycznia w godzinach 7.30–11.00.

Zbiórkę krwi objęła patronatem Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi. Krew będzie pobierana w punkcie krwiodawstwa w jeleniogórskim szpitalu przy ul. Ogińskiego 6 (tel. 0 75 7646 426).

Aleksander Wrona przypomina, że chętni do podzielenia się życiodajnym płynem muszą być zdrowi i pełnoletni. Do oddania krwi nie powinny zgłaszać się osoby przeziębione lub chore oraz pod wpływem alkoholu. Należy wziąć ze sobą dowód osobisty lub inny dokument tożsamości. Dawcy otrzymają drobne gadżety Krewniaków (opaski, obrączki, smycze z grupami krwi) oraz czekolady.

Organizator akcji zachęca również do zapisywania się do nowo tworzonego klubu Krewniaków w Jeleniej Górze. – Dołączyć do nas może każdy. Trzeba jedynie wypełnić deklarację członkowską i uiścić opłatę w wysokości 30 zł. Zależy mi na tym, aby dawcy byli doceniani. Będziemy walczyć o większe przywileje dla dawców i lepsze wyposażenie stacji krwiodawstwa – wyjaśnia A. Wrona, który zachęca do aktywnego udziału w akcji. – Każdy z nas może kiedyś potrzebować krwi – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group