Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 4710
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Podwyżki za śmieci?

Sobota, 16 marca 2019, 6:07
Aktualizacja: Czwartek, 11 kwietnia 2019, 16:44
Autor: WAC
Region: Podwyżki za śmieci?
Fot. użyczone
Wszystko wskazuje, że w najbliższym czasie jeleniogórzan czekają podwyżki opłat za odbiór i wywóz śmieci. Będą one konsekwencją planowanego przez Związek Gmin Karkonoskich (zarządzający Karkonoskim Centrum Gospodarki Odpadami w Kostrzycy, do którego trafiają śmieci z Jeleniej Góry) zwiększenia opłat za odbiór odpadów.

Jak mówią przedstawiciele Związku Gmin Karkonoskich, podwyżka stawek za odbiór odpadów jest właściwie przesądzona. Należy się spodziewać, że koszty tej podwyżki zbędą miały bezpośrednie przełożenie na wyższe opłaty pobierane od gospodarstw domowych. Problem też w tym, że propozycje ceny jaką miałaby płacić za możliwość wywożenia odpadów na składowisko w Kostrzycy Jelenia Góra jest wyższa niż dla gmin wchodzących w skład ZGK.

Opłaty jakie pobieraliśmy były jednymi z najniższych w regionie – mówi dyrektor biura ZGK Witold Szczudłowski. - Jednak teraz muszą ulec podwyżkom, gdyż znacząco wzrosły koszty utrzymania KCGO, utylizacji odpadów, których nie można składować oraz opłaty środowiskowe płacone do Urzędu Marszałkowskiego. Kwestią do negocjacji jest jedynie skala podwyżki opłat.
Od zawsze obowiązywały dwie taryfy: dla członków ZGK oraz gmin spoza Związku – dodaje przewodniczący zarządu ZGK Michał Orman. - Zróżnicowanie to wynika z faktu, że to samorządy "związkowe" ponosiły koszty utworzenia i utrzymania KCGO. Na ostatnim posiedzeniu zarządu ZGK gościliśmy prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka wraz z prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Mirosławem Stasiakiem. Debata była ożywiona, ale konstruktywna. Umówiliśmy się że obie spółki KCGO i MPGK wymienią się danymi kosztowymi. Po tej wymianie informacji spotkamy się ponownie za około dwa tygodnie i mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia.

Twoja reakcja na artykuł?

5
5%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
2
2%
Smuci
52
48%
Złości
48
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1190
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group