• Środa, 15 sierpnia 2018
  • Godz. 18:25
  • Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii
  • Czytających: 5862
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Podwyżka cen "Wodnika"

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 10 maja 2018, 7:04
Aktualizacja: Sobota, 26 maja 2018, 5:50
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik” wystąpiło do Wód Polskich z nową taryfą za zbiorowe dostarczanie wody i zbiorowe odprowadzanie ścieków, w którym wnioskowało o podwyżkę cen. Propozycja spółki miejskiej została zatwierdzona przez organ państwowy, a więc mieszkańcy zapłacą więcej...

W komunikacie jeleniogórskiej spółki pojawiła się informacja, że to Wody Polskie ustaliły cenę za wodę i ścieki w Jeleniej Górze, czemu zaprzecza Państwowe Gospodarstwo Wodne. To właśnie ten organ – a nie jak dotychczas prezydent miasta i rada miejska – w myśl nowych przepisów - weryfikuje i zatwierdza wniosek taryfowy.

- Wody Polskie zatwierdzają taryfy stawek opłat za wodę i ścieki na wniosek złożony przez PWiK Wodnik sp. z o.o. Podstawę prawną stanowi art. 24c ust 2 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. We wniosku przedstawiono szczegółową kalkulację niezbędnych przychodów oraz uzasadnienie wzrostu cen i stawek opłat – odpowiada Anna Tarka z PGW Wody Polskie we Wrocławiu.

PGW Wody Polskie opublikowały nawet komunikat w tej sprawie, w którym czytamy m.in.: Stawki za wodę i ścieki ustalają przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne. To one decydują o cenie, jaką mieszkańcy zapłacą za wodę. Wody Polskie pełnią jedynie rolę regulatora tych cen. Sprawdzają, czy przedsiębiorstwo wodno-kanalizacyjne uwzględniło rzeczywiste koszty zaopatrzenia mieszkańców w wodę i odprowadzenia ścieków. Dostarczenie wody mieszkańcom to nadal zadanie własne gmin. Wody Polskie mogą interweniować tylko tam, gdzie z wniosków taryfowych wynika, że do stawek doliczane są dodatkowe koszty niezwiązane z wodą. O tego rodzaju nieprawidłowościach informowała m.in. Najwyższa Izba Kontroli w raporcie z 2016 r. NIK stwierdził, że niektóre spółki wodno-kanalizacyjne tworzyły sztuczne koszty. Ukrywały w nich np. dofinansowania dla wydarzeń kulturalnych i sportowych, np. koncertów i festynów. Zadaniem Wód Polskich jest przeciwdziałanie takim sytuacjom.

Do 27 kwietnia:
Złożono 2547 wniosków taryfowych – liczba ta została ponownie zweryfikowana w stosunku do poprzednio publikowanych danych o wnioski, które wpłynęły w kwietniu, a także wnioski złożone podwójnie (przesłane zarówno przez przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne oraz wójtów);
Wydano łącznie 1240 decyzji, w tym 836 zatwierdzających i 404 negatywne;
501 decyzji oczekuje na podpisanie (już po złożeniu wyjaśnień przez wnioskodawców
i dokonaniu kolejnej weryfikacji przez organ regulacyjny);
800 wniosków nadal jest procedowanych – w trakcie składania wyjaśnień ze strony przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych (wg wysłanych wezwania);
W stosunku do 6 wniosków odmówiono wszczęcia postępowania.

Cały komunikat dostępny na stronie: wroclaw.rzgw.gov.pl/pl/shownews/40/7130/Stawki_za_wode_i_scieki_ustalaja_przedsiebiorstwa_wodociagowo-kanalizacyjne

Podczas konferencji prasowej na terenie oczyszczalni ścieków przy ul. Lwóweckiej władze spółki tłumaczyły podwyżkę cen. - Wniosek jest bardzo solidny, bardzo napracowały się przy tym Wody Polskie i zatwierdziły taryfę. Znacie mój stosunek do regulatora – na etapie tworzenia prawa mój stosunek był negatywny do tworzenia tego organu – powiedział na wstępie Wojciech Jastrzębski, prezes spółki Wodnik, który zaprezentował kilkusetstronicowy wniosek taryfowy.

- Jak sobie zajrzałem do słownika języka polskiego, to powiem tak – ustalić to między innymi rozpatrzyć, zbadać wniosek. Zatwierdzić, ustalić, uchwalić – to sprawa drugorzędna – uważa W. Jastrzębski. - Gdyby w Jeleniej Górze z ceny wody i ścieków nie zrobiono swego rodzaju gry, w którą zostaliśmy wciągnięci, to byśmy takiej dyskusji nie prowadzili – dodał prezes.

Podwyżkę cen wody i ścieków prezes uzasadnia wieloletnim planem rozwoju i modernizacji sieci wodociągowych, zmianą warunków zewnętrznych gospodarowania (opłaty stałe, które zostały wprowadzone), cenami energii, poczty, najniższą płacą itd., a także koniecznością stworzenia warunków do funkcjonowania firmy. - Nie było możliwości, aby ceny były niższe i to uznały Wody Polskie – tłumaczy W. Jastrzębski.

Przypomnijmy. Jak poinformowała spółka – jeleniogórzanie zapłacą za wodę 6,40 zł netto, a za ścieki 6,52 zł netto - za 1 m.sześc. Po roku woda kosztować będzie 6,60 zł netto, a ścieki 6,73 zł - za 1 m.sześc. Po dwóch latach cena odpowiednio wzrośnie do 6,81 zł netto za 1 m. sześc. wody i 6,97 zł netto za 1 metr sześc. ścieków. Podwyżka wejdzie w życie od 1 lub 11 czerwca br.

Czytaj również

Komentarze (81) Dodaj komentarz

~szuwarek21 10-05-2018 7:11
prezes pokazuje jezyk mieszkancom. kto nie wierzy prosze zobaczyc co ma na koszulce. hehe.
~Mieszkaniec 10-05-2018 9:23
do: ~szuwarek21 (7:11)
Wodnik przeproś za rzecznika!
~Koh 12-05-2018 21:15
do: ~szuwarek21 (7:11)
Kiedys i jemu pokaza,taka kolej rzeczy...
~bedemprezydentem 13-05-2018 10:14
do: ~szuwarek21 (7:11)
Też bym chciał, żeby woda nie drożała. Pytanie natomiast czy jest ktokolwiek, kto mógłby zagwarantować obniżenie taryf za wodę i ścieki, przy zachowaniu zasad zdrowej ekonomiki, bez doprowadzania Wodnika do upadłości czy powodować dodatkowe zadłużenie miasta? Nie ma takich odważnych do obniżek. Oburzeni politycy krzyczą, że drogo, bo przyłączają się do niezadowolonych obywateli. Cynicznie zakładają, że za przyłączenie się do oburzenia dostaną głosy. Wtedy przejmą synekury w Wodniku i okaże się, że poza nazwiskami nic się nie zmieni. Nikt nie zagwarantuje obniżenia tych taryf, w wypadku zmiany władzy, bo politycy doskonale wiedzą, że nie będą tego mogli zrealizować.
~bedemprezydentem 13-05-2018 10:14
do: ~szuwarek21 (7:11)
Wkurza mnie ten fałsz.Sprzeciw radnych, kiedy głosowali w sprawie taryf też był czysto teatralny i pod publikę. Teraz mamy niezależny organ, który weryfikuje propoyzje taryf Wodnika. Organ zależny od rządu PiS. I okazuje się, że nie wnosi żadnych zastrzeżeń do taryf obliczonych przez Wodnika. A tyle było wcześniej oskarżeń ze strony radnych PiS, że taryfy są przeszacowane. Jakoś teraz Wody Polskie uznały taryfy za zasadne.
~bedemprezydentem 13-05-2018 10:15
do: ~szuwarek21 (7:11)
Ile było krzyku w lokalnych mediach i wśród radnych, że podwyżki są dla sfinansowania etatów ludzi zatrudnionych w Wodniku po znajomości. Opozyjco, dziennikarze, radni, macie narzędzia, aby to sprawdzić, Wodnik to spółka miejska, możecie wnioskować o informacje, porównać sprawozdania itd. policzyć, jak wygląda zatrudnienie w ostatnich latach, i jego koszty, i ich udział w budżecie Wodnika. I porównać z taryfami. Tylko kto się tego podejmie? Jeszcze może się okazać, że zarzuty były falszywe i podwyżki były uzasadnione ekeonomicznie? A w ógule po co się wystawiać na przyszłą krytykę skoro politycy chętni do rządzenia sami chcą po zdobyciu władzy nad Wodnikiem zatrudnić tam kogo się da z rodziny i znajomych? Koryto+ to program także dla Jeleniej Góry, nie ma się co łudzić. Będą wybory. Zmieni się układ i okaże się, że we wszystkich instytucjach trzeba zatrudnić dodatkowo masę ludzi z nowego rozdania.
~bedemprezydentem 13-05-2018 10:19
do: ~szuwarek21 (7:11)
Jak zmieni się władza i zacznie płacić za reklamy mediom pomijanym obecnie przez lokalne władze w dzieleniu kasy na promocję gminy, to okaże się w tych mediach, że: "kolejne podwyżki taryf za wodę i ścieki zostały precyzyjnie uzasadnione ekonomicznie, co zostało potwierdzone przez zastępców prezesa oraz radę polityczno-ekonomiczną spółki a także przez organ administracji rządowej Wody Polskie. Zwiększenie kosztów niezależne od działań władz spółki spowodowało konieczność korekty taryf, celem utrzymania płynności finansowej oraz uniknięcia czarnego scenariusza czyli przejęcia firmy miejskiej przez inwestorów z Niemiec a tym samym celem uchronienia mieszkańców od drastycznych podwyżek cen wody przez Niemców. W sondzie ulicznej mieszkańcy pytani, czy smakuje im woda w mieście gremialnie zachwalają jej walory smakowe, przyznając jednocześnie, że dobre rzeczy muszą kosztować."
~........................ 13-05-2018 12:38
do: ~bedemprezydentem (10:19)
Gdy komuś pożycza się uzyskane nadwyżki finansowe, to o te pożyczone kwoty samemu traci się płynność finansową.
~prorok;) 10-05-2018 7:33
Prawdziwy rokendrolowiec ma na ludzi wyje... Podwyzka w myśl zasady im gorzej tym lepiej
~nonono 10-05-2018 7:48
im gorzej tym lepiej czyli jak za czasów PEŁO
~taa 10-05-2018 7:57
hehehe mało tego że język, rockendrolowiec to jeszcze Pani Irena Szewińska stoi z prawej strony (sic!)
~soclib 10-05-2018 7:57
I co ,wyszedł na kłamcę, musi mieś pieniądze bo coraz więcej nowych etatów dla przetrwania . Dodatkowo opłaty manipulacyjne .Czy w Jeleniej nie ma dobrego uczciwego fachowca od inżynierii wodociągowej?
~CIAPCIARAPCIA 11-05-2018 9:58
do: ~soclib (7:57)
No i mamy kolejny przykład , że jeśli wygra wybory ktoś ze znajomków obecnego presidente to podwyżki będą na każdym kroku. Okłamali nas że podwyżek nie będzie. I tak będzie cały czas. Mamy bardzo drogą wodę i ścieki, ale co to interesuje władze miasta. Stołeczki najważniejsze. Mieszkańcy zapłacą przecież za te stołeczki.
~ 11-05-2018 13:32
do: ~CIAPCIARAPCIA (9:58)
Przypuszczam że tej dolinie przydałby się zarząd komisaryczny bo ro już przegięcie i to nie tylko w tej sprawie
~kmam 14-05-2018 7:25
do: ~CIAPCIARAPCIA (9:58)
Bydgoszczanie mogą odetchnąć z ulgą - co najmniej przez kolejne trzy lata nie zapłacą więcej za wodę i ścieki. Państwowy regulator właśnie zatwierdził taryfy, które zaproponowała spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja.Ceny zostaną utrzymane na dotychczasowym poziomie - 5,15 zł brutto za metr sześcienny wody i 5,27 zł za m sześc. ścieków.
~Książe_Nil 10-05-2018 8:15
Tym fachowcem w Ratuszu może być Grzegorz Niedźwiedzki. Głos na niego to głos rozsądku. Na prawdę proszę o głos dla pana Kandydata na Prezydenta Jeleniej Góry
~ 10-05-2018 12:50
do: ~Książe_Nil (8:15)
Nigdy, przenigdy, za nic !
~Książe_Nil 10-05-2018 16:04
do: ~ (12:50)
a bo co boisz się rozwiązania ?
~abc 10-05-2018 21:02
do: ~Książe_Nil (16:04)
kogo się bać...pijaczka...naprawdę żałosne tak jak i Ty
~ 15-05-2018 16:29
do: ~Książe_Nil (16:04)
Nie, nie zaciążyłam. I na głowę też nie upadłam!
~ 10-05-2018 8:26
Ja opróżniam się raz dziennie to dlaczego mam płacić za ścieki więcej jak za wodę a w dodatku netto a woda nieraz nie nadaje się do picia niech sam ją chleje a nie za tą cenę sprzedaje ścieki a nie wodę nieraz kolorowa jak tęcza
~jewka 10-05-2018 12:04
do: ~ (8:26)
Nie płacisz za gó...,tylko za ścieki które spłucze to twoje g.....!
~jewka 10-05-2018 12:07
do: ~ (8:26)
Może ty masz źle zrobioną kanalizację skoro z kranu leją ci się ścieki?ha ha.
~junak 10-05-2018 8:56
Wodnik przeproś!!!!
użytkownik facebook 10-05-2018 9:02
Oj tam. Czepiacie się. Zaczekajmy Na informacje o nagrodach jakie otrzymali w 2017 roku. Może jakieś były?
użytkownik facebook 10-05-2018 9:22
Napewno były w końcu za ciężką pracę należy się nagroda 😂😅😅😂🤣
~Benio 10-05-2018 9:22
A to zabawne bo ja właśnie wody nie mam więc po nocnej zmianie się nie wykąpie, same oszczędności! dziękuję ci wodniku :)
~krzyk 10-05-2018 9:26
Ludzie zaczną oszczędzać. Będziemy żyli w brudzie i smrodzie. Jelenia Góra najsmrodliwszym miastem Polski!
~Ncd 10-05-2018 13:16
do: ~krzyk (9:26)
Beda oszczedzac to ceny beda wyższe aby to zrekompensowac .
użytkownik facebook 10-05-2018 9:27
A tu znowu awaria. Nosz. . Wrr
użytkownik facebook 10-05-2018 9:44
Polska już ma kłopoty z wodą pitną i taniej już nie będzie
użytkownik facebook 10-05-2018 9:46
Nie w tym rzecz Pawle :) rzecz w tym, iż ich rzecznik podał nieprawdziwą informację w myśl zasady najlepszą obroną jest atak. Urząd nie narzuca cen, on je tylko sprawdza.
~Vojtek 10-05-2018 9:53
Oj tam. Czepiacie się. Zaczekajmy Na informacje o nagrodach jakie otrzymali w 2017 roku. Może jakieś były za dobrą pracę? Bo chyba dobrze pracowali? A jeśli nie ma nagród to czy to oznacza iż nie osiągnęli zakładanego celu?
~Vojtek 10-05-2018 10:09
.
~jewka 10-05-2018 12:45
do: ~Vojtek (10:09)
Brawo wojtek ,powiedziałeś co wiedziałeś......
~zaboberek 10-05-2018 10:11
"Przecież nie tak dawno temu,p.Jastrzębski obiecywał,że w tym roku żadnych podwyżek nie przewiduje,chyba że Wody Polskie.Itd,itp ble ble ble. Po co utworzono jakieś Wody Polskie,nowe stanowiska dla swoich?Żeby ich utrzymać,my musimy płacić coraz więcej i więcej." To jest mój wczorajszy wpis i nic nie stracił na aktualności w świetle wyjaśnień prezesa Wodnika.
~PRL 10-05-2018 10:38
Nie dość,że więcej to jeszcze nas okradają na żywca.Pobierają abonament za wodomierz w mieszkaniu i dodatkowo od każdego właściciela abonament za wodomierz główny.
~ 10-05-2018 10:56
No i się plan rypnął. Miała być wina zwalona na PiS, tak samo jak za próby likwidacji szkół, ale się nie udało. Zawiła i Łużniak ogony podkulili i w rozmowie nie chcą uczestniczyć, żeby sobie nie zaszkodzić. A to oni mają największy wpływ na Jastrzębskiego i to co on publicznie wygaduje. Ale po co sobie brudzić ręce, niech naiwny prezes odwala czarną robotę za prezydentów. Niech walczy i ośmiesza się za nich, a oni po kątach się z niego podśmiechują. Wystawili Cię Jastrzębski. Jesteś pionkiem w grze o stołki Zawiły i Łużniaka.
~ 10-05-2018 10:58
Tak w ogóle to brawo za pierwsze zdanie artykułu. W końcu ktoś przedstawił fakty bez sugerowania, że to rząd cokolwiek ustalał. To wszystko wina Wodnika nadzorowanego przez Łużniaka i Zawiłę z PO, a kierowanego przez ich kumpla Jastrzębskiego. I teraz niech pieniacze z komentarzy w poprzednich artykułach odszczekają swoje ujadanie na PiS.
~ 10-05-2018 12:57
do: ~ (10:58)
Nie ujadałam na początku tego wątku jeszcze na PiS , nie przeproszę więc a dopiero zacznę, bo to banda kłamczuchów taka sama a nawet lepsza niz poprzednicy! ..., gdzie są moje pieniądze , te ogromne krocie jakich nigdy dotąd nie było! Miały być dla rencistów i emerytów w lutym, potem marcu ,kwietniu. No i gdzie te ...pieniądze ?Kiedy mi się ręce ugną jak je będę brała ?
~Grzechu 10-05-2018 11:01
Znowu podnoszą ceny i mówią ze to wina jakiegoś urzędu we Wrocławiu, śmiech na sali...
~JG 10-05-2018 11:06
A może mniej na gadżety i inne bajery... Woda to podstawowa potrzeba. To tyczy się również Taurona.
~gumofilce plus 10-05-2018 11:26
Dobra zmiana ciemny ludu
~jewka 10-05-2018 12:00
Dobrze że Wodnik ma chłopca do bicia (PGW WODY POLSKIE),ale chłopak się broni.To Wodnik podniósł ceny!!!!!!!!!
~kmam 14-05-2018 7:19
do: ~jewka (12:00)
Bydgoszczanie mogą odetchnąć z ulgą - co najmniej przez kolejne trzy lata nie zapłacą więcej za wodę i ścieki. Państwowy regulator właśnie zatwierdził taryfy, które zaproponowała spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja.
~franiu 10-05-2018 12:05
czy wodnik już przeprosił ? za rzecznika, za ceny, za całokształt ?
~Witia 10-05-2018 12:32
A żeby ich kobyła o..ała !
użytkownik facebook 10-05-2018 12:36
Nie tylko sprawdza. Ustala=zatwierdza. Dodatkowo skoro narzucane są składowe tych cen - dodatkowe opłaty, podatki itp, to w tym czynny udział i znaczący wplyw 🙄 nie ma tu negocjacji niestety.
~n/n 10-05-2018 12:56
...panie Zawiła, panie Łużniak czy ten pan prezes Jastrzębski jest przyspawany do stołka, pokażcie jak zależy wam na mieszkańcach i wyborcach robiąc z tą enklawą porządek. Ciekawe czy TBS już kasę oddał, czy będzie wpis w finansach wodnika jako strata.....
~Jarek z Cieplic 10-05-2018 14:22
A czemu tu się dziwić, prezes potrzebuje kasy na premię... Trzeba zwolnić trochę ludzi w Wodniku, wywalić obecnego prezesa i zatrudnić nowego na naszej płacy, albo przy tej samej tylko takiego co zagwarantuje lepsze (efektywniejsze) zarządzanie i nie będzie nastawiony tylko i wyłącznie na ciepły stołek.
~ 10-05-2018 14:54
To prawda, że ostatnio w Wodniku zatrudniono kogoś z rodziny Zawiły? Kogo?
~2+2=4 10-05-2018 22:02
do: ~ (14:54)
Męża skarbnik.
~ 11-05-2018 5:40
do: ~ (14:54)
Irenę Szewińską:))?
użytkownik facebook 10-05-2018 16:14
Pan rzecznik Wodnika nie wie co mówi. Tak zrobili taryfę żeby wody polskie ja zatwierdziły. Zaraz będzie info że podnieśli sobie pensje. I tak na na żerują. Aha ni u Wody Polskie dały im kasę za oczyszczalnię.
~emerytka 10-05-2018 18:00
A dlaczego netto,wszystkie opłaty raczej są w kwocie brutto
~ 10-05-2018 18:42
Do 12:07 czytaj dobrze że z kranu leci nieraz woda jak ścieki która nie nadaje się do picia a płacimy jak za wodę
~jewka 11-05-2018 10:03
do: ~ (18:42)
"...sprzedaje ścieki a nie wodę..."
~Bambo 10-05-2018 19:59
No więc Qto Vadis takiej sytuacji? Podwyżek miało nie być! Trzeba tym zainteresować media publiczne!!!! W końcu w tej jelonce coś się będzie działo.
~kmam 14-05-2018 7:30
do: ~Bambo (19:59)
"Opłaty za wodę i ścieki w Bydgoszczy nie były podnoszone już od sześciu lat. Co ciekawe, dwa lata temu stawki zostały nawet lekko obniżone. " Można... można.
~STACH 10-05-2018 20:06
Wylać na zbity łeb prezesa wodnika i jego ekipę. Nie zapomnijcie jak w którymś wywiadzie pan prezes że jak spada zużycie wody (ludzie oszczędzają) to podnosi się cenę bo spółka prawa handlowego musi zgodnie z kodeksem handlowym funkcjonuje po to aby osiągać maksymalne zyski i pan prezes tak właśnie robi bo gdyby nie dążył do maksymalizacji zysku mógłby narazić się na zarzut że działa na szkodę spółki i ponieść odpowiedzialność prawną. Ludzie czy wy naprawdę nie rozumiecie jak to działa, jak działa monopolista a takim jest wodnik na naszym lokalnym rynku. Zgodnie z Kodeksem Handlowym w zasadzie tylko zgromadzenie akcjonariuszy może Pana prezesa odwołać lub określić politykę gospodarczą tej spółki a przypominam że to miasto Jelenia Góra jest głównym akcjonariuszem . Pretensje zatem ludzie powinniście kierować do władz miasta i zastanówcie się dwa razy na kogo oddacie głos jesienią jako suweren.
~soclib 10-05-2018 21:28
do: ~STACH (20:06)
Jest jeszcze NIK,PIP, US, ABW, Izba Obrachunkowa .
~Marcin_abc 10-05-2018 20:19
A z oczyszczalni, jak dawało tak daje :P i pewnie będzie dawać.
~bum 10-05-2018 21:17
Przyjdzie nam znów zadzierzgnąć kosy na sztorc !!
~Grzesiek_5 10-05-2018 22:17
A kiedy ten prezes idzie na emeryturę? Chętnie wystartuję w konkursie. Na pewno przegram, ale będzie trochę rozrywki :)
~dzidek bez swetra 10-05-2018 22:33
Kiedy wreszcie ta jastrzębia ... zniknie z tej instytucji. Pewnie po wyborach ma pewne, razem z "zawiłym" motłochem. A może, jak to mawiał onegdaj "bul" Komorowski, może gdzieś poleci....
~E-ka 11-05-2018 7:14
Mamy najdroższą wodę. Może trzeba poszukać w niej złota?
~ 11-05-2018 10:24
mieszkańa y Jeleniej Góry wszędzie poznać, bo nie stać go żeby umyć się chociaż raz dziennie - zdecydowana większość myje się raz w tygodniu - dziękujemy prezydencie!!!! za zmuszanie do brudu i smrodu.
~jewka 11-05-2018 11:11
do: ~ (10:24)
Każdy sądzi według siebie....
~Szuwar z Bagien 11-05-2018 15:50
Ha ha ha jakie to łatwe odciąć się od Wodnika i nie płacić haraczu, po prostu wykopać sobie studnie na posesji.
~kmam 14-05-2018 7:27
do: ~Szuwar z Bagien (15:50)
Za studnię też się płaci.
~bum 11-05-2018 22:49
Korsarz odbytu !!!
~jaka podwyżka 12-05-2018 8:24
Ciągle podwyżka podwyżka... już sam tytuł "Podwyżka cen Wodnika" sprawia odczucie, że to takie normalne i tak powinno być... ludzie opamiętajcie się, dlaczego nigdy nie ma zniżek? Tak, zniżek! Może dlatego, że w każdej dziedzinie życia są "podwyżki" i to normalne. A to że dług publiczny rośnie i "wielka bańka" puchnie? To już nie interesuje nikogo.
~kmam 14-05-2018 7:26
do: ~jaka podwyżka (8:24)
Są nawet zniżki.... tylko w innych miastach (tam gdzie mieszkańcy nie są okradani).
~ 12-05-2018 16:47
musza zarobić dla rady nadzorczej, ale już miejmy nadzieje ze niedlugo
~obs 12-05-2018 17:16
okrada nas Państwo na kazdym kroku, nic w zamian nie dając
~i tak bedzie 14-05-2018 22:11
Jestem sama, piore raz w miesiącu, kapie się raz w tygodniu/ myje się co dzień/, Zmywarki nie używam, bo nie mam tyle garów do mycia. Mam do zaplaty 134 zl. To ile placa ci, którzy maja duza rodzine i male dzieci? Skandal. W latach sześćdziesiątych za wode się nie placilo.
~I know 15-05-2018 14:37
do: ~i tak bedzie (22:11)
Masz zły licznik albo niekontrolowane przecieki, np ze spłuczki.
~opłaty stałe 17-05-2018 9:46
do: ~i tak bedzie (22:11)
Proszę sprawdzić ile jest opłat stałych np. za licznik, abonament i inne. Wszystko jasne?
~I know 15-05-2018 14:32
Panie Wojciechu Jastrzębski, minusy dla pana ,pierwsze za wybudowanie oczyszczalni w mieście,smród straszny.Drugi ,za ten pogardliwie wystawiony język na podkoszulku.Resztę niech pan sobie sam wypisze na kartce i czyta przed snem.
~aśka 16-05-2018 8:32
zgadzam się z wypowiedziami poniżej, woda jest często brudna, trzeba poczekać aż zleci, po każdym weekendzie w toaletach jest taka brudna jakby ktoś nie spłukał za co ta podwyżka???!!! koło Castoramy nie ma dnia żeby nie śmierdziało, na Zabobrzu jest jeszcze gorzej bo smród tam dolatuje!!! jakie podwyżki za ścieki!!! Co to za prezes co to za spółka ZWOLNIĆ ich wszystkich bo źle zarządzają! Niech ktoś puści ankietę i zbierze jeleniogórzan, żeby zrobić z tym porządek !!! pierwsza podpiszę i 2.000 moich kolegów z pracy
~ 17-05-2018 11:30
Czy przypadkiem nie chodz o podwyzkę dla kolejnego p-owca w postaci pana prezesa kosztem ludzi ,ciekawe jakie ma wynagrodzenie ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głos ulicy
Praca dla Filipińczyków?  18
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra z dnia 14.08.2018 r.  
Miej świadomość
Powstanie Warszawskie 1944  30
Dialogi Jelonki
Joanna Lichocka o mediach i katastrofie smoleńskiej  81
Aktualności
Wycieczki z przewodnikiem po Jeleniej Górze  
Aktualności
Kwiaty za elektroodpady  
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group