Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3916
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podsumowanie tygodnia: Prawie ćwierć tysiąca interwencji strażników miejskich

Wtorek, 12 lutego 2013, 9:57
Aktualizacja: 10:13
Autor: SM
W minionym tygodniu (04–10.02) strażnicy miejscy podjęli 240 interwencji, w tym 93 ze zgłoszeń od mieszkańców. Najczęściej, jak w poprzednim tygodniu, zgłoszenia mieszkańców dotyczyły nieprawidłowego parkowania pojazdów, (blokowanie wjazdów i wyjazdów, parkowanie na kopertach dla inwalidów, parkowanie na trawnikach oraz niestosowanie się do znaków drogowych). Zgłoszono kilkadziesiąt takich nieprawidłowości.

Podjęto też kilkanaście interwencji wobec rowerzystów nie posiadających po zmroku oświetlenia roweru.

Do osób bezdomnych śpiących pod „gołym niebem" strażnicy udawali się 6 razy. Część z tych osób odmawiała udzielenia sobie pomocy, pozostali spędzili nocleg w schronisku. Jak co tydzień kontrolowane były miejsca, w których nocują bezdomni. W związku z ogólnokrajowym spisem osób bezdomnych strażnicy sporządzili wykaz miejsc, w których nocują, bądź gromadzą się osoby bezdomne.

Osoby nietrzeźwe których zachowanie i stan zagrażał ich zdrowiu i życiu odwiezione zostały na policyjny "dołek" (4 osoby). Trzy osoby zostały przekazane pod opiekę rodziny.

Znacznie wzrosła liczba interwencji dotyczących puszczania psów luzem. Tylko mieszkańcy zgłosili 11 takich zdarzeń. Wspólnie z pracownikami schroniska kilka psów odłowiono.

Patrole interweniowały również w sprawie zadymienia 2 razy, zabezpieczenia miejsc niebezpiecznych 3 razy (brak pokryw w studzienkach, zapadnięta jezdnia), zgłoszeń MZK (osoby nietrzeźwe, zakłócające porządek w pojazdach) 2 razy, wycinki drzew 5 razy, potrąconych zwierząt 3 razy, dzikich wysypisk 2 razy, braku oświetlenia ulic 2 razy. Pozostałe interwencje dotyczyły zakłócania porządku i spokoju oraz nieodśnieżonych traktów pieszych.

Jak co tydzień kilkanaście spraw porządkowych przekazano do realizacji zarządcom nieruchomości i terenów. W kilku przypadkach stwierdzono brak podstaw do przeprowadzenia interwencji, bądź były to interwencje niepotwierdzone.

Jak co tydzień strażnicy pełnili również służby z policją.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group