Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 5637
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podsumowanie akcji „Pieszy kontra pojazd”

Piątek, 13 stycznia 2017, 14:52
Aktualizacja: 14:59
Autor: 112
Jelenia Góra: Podsumowanie akcji „Pieszy kontra pojazd”
Fot. Archiwum
Wczoraj (12.01) w godzinach od 6.00 do 22.00 policjanci jeleniogórskiej drogówki w regionie jeleniogórskim przeprowadzili akcję „ Pieszy kontra pojazd”. Funkcjonariusze dyscyplinowali pieszych i kierowców, którzy nie przestrzegali przepisów w tym zakresie.

- W trakcie tych działań funkcjonariusze stwierdzili 16 wykroczeń, w tym ukarali mandatami siedmiu pieszych, a dziewięciu pouczyli. Policjanci ukarali również mandatami 31kierowców między innymi za nieustąpienie pierwszeństwa pieszym oraz dwóch kierowców za nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze

Policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych. Chodzi tu głównie o ich zachowanie w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych , gdzie kierowców obowiązuje zasada szczególnej ostrożności. W trakcie działań dyscyplinowali również pieszych, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów. Nagminnym wykroczeniem popełnianym przez tych uczestników ruchu drogowego jest przechodzenie na czerwonym świetle ( za co grozi mandat karny w wysokości 100 zł) przechodzenie w miejscu niedozwolonym (za co grozi mandat karny w wysokości 50 zł), lub wchodzenie wprost pod nadjeżdżający pojazd.

Celem tych działań jest wpojenie pieszym oraz kierującym obowiązku stosowania się do przepisów z zakresu ruchu drogowego, które niejednokrotnie lekceważą i lekkomyślnie narażają swoje zdrowie i życie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group