Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7269
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Podsumowanie akcji „Pieszy kontra pojazd”

Piątek, 22 maja 2015, 13:13
Aktualizacja: 13:18
Autor: 112
Region: Podsumowanie akcji „Pieszy kontra pojazd”
Fot. Archiwum
Wczoraj (21 maja) policjanci jeleniogórskiej drogówki przeprowadzili w regionie akcję „Pieszy kontra pojazd”. W trakcie tych działań funkcjonariusze stwierdzili 55 wykroczeń. Ukarali mandatami 33 pieszych i 22 kierowców.

Policjanci m.in. zatrzymali kierowcę, który zgodnie z nowymi przepisami stracił prawo jazdy na trzy miesiące, bo na ograniczeniu prędkości do 50 km, miał na liczniku 102 km. Ponadto po godz. 21.00 na Al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze zatrzymali 37-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości – badanie wykazało 1,6 promila - oraz wbrew trzem zakazom sądowym.

Policjanci podczas tych działań zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych. Chodzi tu głównie o ich zachowanie w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, gdzie kierowców obowiązuje zasada szczególnej ostrożności.

Dyscyplinowali również pieszych, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów. Nagminnym wykroczeniem popełnianym przez tych uczestników ruchu drogowego jest przechodzenie na czerwonym świetle (za co grozi mandat karny w wysokości 100 zł), przechodzenie w miejscu niedozwolonym (za co grozi mandat karny w wysokości 50 zł) lub wchodzenie wprost pod nadjeżdżający pojazd.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group