Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 11461
Zalogowanych: 112
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podpisanie umowy na budowę hali tenisowej

Poniedziałek, 17 lipca 2023, 12:38
Aktualizacja: 12:43
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Podpisanie umowy na budowę hali tenisowej
Fot. Przemek Kaczałko
Spółka Termy Cieplickie podpisała umowę z wykonawcą budowy hali tenisowej przy ul. Sudeckiej. Pod zadaszeniem mają być trzy korty, a termin realizacji budowy określono na 12 miesięcy.

Spółka prowadzi inwestycję z własnych środków, ale też złożyła wniosek o dofinansowanie z programu rozwoju infrastruktury. Koszt budowy hali to 2,7 mln zł i będzie się ona znajdować w dolnej części kompleksu przy ul. Sudeckiej.

To uwieńczenie 15-miesięcznego okresu przygotowawczego. W tym czasie przygotowaliśmy PFU, uzyskaliśmy warunki zabudowy, dokumentację projektową, wszystkie przyłącza i pozwolenie na budowę - powiedział Dariusz Stolarczyk, prezes Term Cieplickich.

Obiekt ma był całoroczną halą tenisową, która w okresie letnim będzie miała możliwość podnoszenia boków, przewietrzania, dzięki czemu będzie można korzystać też z naturalnego oświetlenia w ciągu dnia. Zaplanowano zaplecze szatniowo-sanitarne. Władze spółki liczą, że obiekt zostanie oddany do użytku jeszcze przed kolejnymi wakacjami i podobne deklaracje składa wykonawca.

Jelenia Góra to duże miasto, a do tej pory nie miała hali tenisowej. Cieszę się, że zapadły tak pozytywne decyzje. Działamy od 20 lat, postawiliśmy ponad 400 obiektów w całej Polsce i Europie. Wejdziemy na budowę już za tydzień - postaramy się wykonać zadanie przed terminem - powiedział Radosław Słaba, prezes firmy Sport Halls.

Jak podkreśla prezydent Jeleniej Góry, to ważna inwestycja i dlatego też m.in. korty zostały przekazane spółce miejskiej, aby łatwiej było o inwestycje.

Mam nadzieję, że ta hala powstanie w jak najszybszym czasie. Spółki to integralna część miasta i jest to realizacja na rzecz miasta - podkreślił Jerzy Łużniak.

Twoja reakcja na artykuł?

28
48%
Cieszy
18
31%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
3%
Złości
10
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy szukasz swoich szans na wygraną w grach Lotto?

Oddanych
głosów
357
Tak, regularnie
20%
Tak, ale tylko przy dużych kumulacjach
31%
Nie, nigdy
49%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Dlaczego śnimy? Wpływ snu na życie
Rozmowy Jelonki
W sklepach mówią, że już tak jest, ale tak naprawdę jeszcze nie ma
 
Pogoda
Jelenia Góra najcieplejszym miejscem w Polsce
 
Ciekawe historie i inne opowieści
Dramat w Dolinie Bobru
 
Pieniądze
Jeleniogórski Uphotel doceniony
 
Czechy
System fortyfikacji nieopodal polskiej granicy
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group