Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6705
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Podpalił konkurencję

Wtorek, 2 kwietnia 2019, 8:08
Aktualizacja: Środa, 3 kwietnia 2019, 6:36
Autor: WAC
Region: Podpalił konkurencję
Fot. Użyczone
Sąd Rejonowy w Lubaniu, na wniosek tamtejszej Prokuratury Rejonowej zastosował areszt tymczasowy na trzy miesiące wobec Piotra U., podejrzanego o spowodowanie pożaru składu opon oraz o popełnienie innych przestępstw.

Do pożaru budynku oraz opon składowanych na terenie jednej z nieruchomości w Lubaniu doszło 25 marca. Po zakończeniu akcji gaśniczej funkcjonariusze policji, działający pod nadzorem miejscowej prokuratury, podjęli czynności na miejscu zdarzenia, w wyniku których ustalono, że doszło do celowego podpalenia. Wkrótce też doszło do zatrzymania Piotra U., właściciela jednego z dwóch konkurencyjnych zakładów oponiarskich, działających na terenie nieruchomości, gdzie doszło do pożaru. W trakcie przeszukania przy mężczyźnie znaleziono metamfetminę.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty popełnienia łącznie siedmiu przestępstw, w tym sprowadzenia zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach w postaci pożaru składu opon, próby zniszczenia mienia poprzez podpalenie pojazdu oraz posiadania substancji psychotropowych – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski. - Mężczyźnie zarzucono również prowadzenie samochodu pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Jak ustalono, w październiku 2018 roku na terenie tego samego zakładu doszło do zniszczenia ponad 400 kompletów opon o łącznej wartości przekraczającej 80 tysięcy złotych, poprzez ich poprzecinanie ostrym narzędziem. Czynu tego dopuścił się również Piotr U. Miał on także w marcu 2019 roku wielokrotnie grozić swojemu konkurentowi podpaleniem użytkowanych przez niego nieruchomości. 31-letni Piotr U. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Zarzucone sprawcy przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności do 10 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

5
31%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
13%
Smuci
2
13%
Złości
7
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group