Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 13052
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Podmuch Hiszpanii w Sobieszowie

Czwartek, 26 czerwca 2008, 8:00
Aktualizacja: 8:01
Autor: KTL
JELENIA GÓRA: Podmuch Hiszpanii w Sobieszowie
Fot. KTL
W środę, podczas deszczowego pierwszego tygodnia wakacji w MDK „Muflon” odbyło się otwarcie wystawy słonecznych obrazów i rysunków kreski Katarzyny Titow–Gawryjołek pt. „Wspomnienie z Costa Blanca”. Dzieła zachwyciły: artystka część z nich sprzedała na pniu.

Autorka cyklu prac zainspirowanego wizytą w Hiszpanii na przełomie lat 2004 i 2005 oprócz malarstwa zajmuje się również rysunkiem i projektowaniem terenów zielonych. Jest absolwentką liceum plastycznego w Jeleniej Górze.

Otwierając wystawę Katarzyna Titow-Gawryjołek zaznaczyła, że wszystkie dzieła sztuki jej pędzla, jakie można zobaczyć w „Muflonie”, są to prace szybkie, szkicowe. Chciała uwidocznić w nich klimat związany z temperamentem hiszpańskim. Próbując nawiązać kontakt z Hiszpanami w czasie wizyty na Costa Blanca zauważyła, że jest to niezwykle artystyczny naród.

Rzeczywiście już na pierwszy rzut oka widać, że prace przepełnione są hiszpańskim słońcem i lekkością.
– Jest to bardzo trafne ujęcie pod kątem plastycznym, wysoce artystyczne – powiedział nam Krzysztof Zwoliński, odpowiedzialny za przygotowanie wystawy. - obrazy malowane akwarelami oraz w technice akryl-olej oddają klimat wakacyjny.

W środowy wieczór zdecydowanie przeważały opinie pozytywne. Nic więc dziwnego, że część prac została sprzedana niemal od razu po otwarciu wystawy.

- Urzekające jest impresjonistyczne podejście – twierdzi Renata Kryńska. Według niej kolejnymi atutami twórczości Katarzyny Titow-Gawryjołek są własna kolorystyka i lekka kreska.
- Styl określiłabym jako wczesny van Gogh bez odważnej kreski i zmiany kolorów, jednak to właśnie dodaje tym obrazom subtelności – uznała Magda z Jeleniej Góry.

Autorka zdradziła nam, że pomimo faktu, iż aktualnie projektuje tereny zieleni, ma w planach kolejny cykl prac, który na razie pozostanie owiany tajemnicą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
766
Tak
10%
Nie
60%
Zamierzam sobie zrobić
2%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Wiadomości z miasta
Lodowisko lada dzień
 
112
Autobus w rowie
 
Aktualności
Elektryki ruszają na miasto
 
Polityka
Tym żyje Polska: Warchoł za Ziobrę
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group