Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6563
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podglądacze rojów

Czwartek, 19 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 19 lipca 2007, 12:22
Autor: rylit
Jelenia Góra: Podglądacze rojów
Fot. rylit
Nie bójcie się pszczelich żądeł: zobaczcie pracę w pasiece.

Sporym zainteresowaniem kolonijnych grup zwiedzających Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze cieszą się warsztaty pszczelarskie odbywające się w każdą wakacyjną środę na terenie ogrodu muzeum.

To ciekawa akcja przygotowana przez muzeum i Regionalny Związek Pszczelarzy w Jeleniej Górze. Odbywa się na tyłach posesji MP, gdzie obok zabytkowych uli zgromadzonych przez muzeum umiejscowiono prawdziwe ule z żywymi pszczołami. Zajęcia z pszczelarstwa prowadzą raz w tygodniu doświadczeni pszczelarze jeleniogórscy.

Dysponują pomieszczeniem gdzie, są zgromadzone przyrządy do obsługi pasieki i gdzie dzięki zbiorom starszych eksponatów pszczelarskich oraz obecnych możemy poznać cały proces pozyskania miodu w pasiece.

Pszczelarskimi lekcjami są zainteresowane grupy kolonijne, które wypoczywają w Jeleniej Górze. Ostatnio w warsztatach uczestniczyli koloniści z Legnicy. Pracę w pasiece pokazywał im Edward Boboń, doświadczony pszczelarz. Młodzi ludzie mieli szczęście, bo mogli spróbować świeżego miodu lipowego pozyskanego kilka dni temu.

Warsztaty pszczelarskie będą niebawem jeszcze bardziej atrakcyjne: w ulach z przezroczystymi ściankami wkrótce zamieszkają roje pszczół, aby można było bliżej bezpieczniej przyjrzeć się życiu tych pożytecznych owadów.
Pszczelarze przestrzegają, że pszczoły mogą być dla człowieka bardzo groźne. Pouczają młodzież, jak należy się zachowywać, aby w owadach nie wzbudzać agresji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group