Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6404
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podczas Festiwalu Nauki wiele się działo

Niedziela, 24 maja 2015, 8:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 maja 2015, 7:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Podczas Festiwalu Nauki wiele się działo
Fot. Przemo
„Zrób lepiej to, co inni robią dobrze” – pod takim hasłem w piątek (22.05) odbyła się XIII edycja Festiwalu Nauki w Zespole Szkół Elektronicznych i Gimnazjum Nr 3 w Jeleniej Górze. – Staramy się, żeby co roku było coś innego i coś ciekawszego, dodatkowego i myślę, że to się udaje – mówił dyrektor ZSEiG3 Mirosław Ciesielski.

- Poprzez takie działania promujemy naszą szkołę, pokazujemy lokalnemu środowisku, jak u nas młodzież spędza czas obok codziennych zajęć. W tym roku mamy też gości ze szkoły z Aachen (Niemcy), z którą współpracujemy już 20 lat - dodał M. Ciesielski.

Nowością w programie Festiwalu Nauki był m.in. pokaz drukarki 3D. Uczniów zainteresowała nie tylko technika druku, ale i konstrukcja drukarek, które z chęcią chcieliby złożyć osobiście.
Druk 3D znajdzie swoje zastosowanie, np. w protetyce, architekturze, czy drukowaniu zwykłych zabawek – powiedział Michał Łukowski z firmy 01Prototyp, który przedstawiał uczniom zarówno konstrukcję urządzeń, jak i technikę drukowania.

- Najbardziej podobał mi się wykład historyczny o Jeleniej Górze. Nie interesuję się historią, ale ten wykład był bardzo ciekawy – powiedziała Basia Bernacka z klasy 3a.

Na gości, którzy zdecydowali się odwiedzić tego dnia mury szkoły przy ul. Grunwaldzkiej czekało wiele konkursów, gier i zabaw. Po raz drugi odbyły się Otwarte Mistrzostwa Elektronika w Szachach, nie zabrakło też konkursu frazeologicznego, czy dyktanda o pióro prezydenta. W korytarzach pojawili się również uczniowie cytujący postacie, które odgrywali skłaniając zainteresowanych do odgadnięcia o kim mowa. - Grałem Wacława Potockiego, ale nikt nie odgadł kim byłem - mówił Maciej Iwanowski, któremu Festiwal Nauki przypadł do gustu z uwagi na możliwość nauki przez zabawę oraz dzień wolny od lekcji.

Ponadto można było wziąć udział w doświadczeniach biologicznych, warsztatach teatralnych, meczu piłki nożnej, koszykówki, pokazach filmów dokumentalnych, czy sprawdzić swoje umiejętności na strzelnicy przygotowanej przez 31. Batalion Radiotechniczny z Wrocławia. Nie zabrakło też tradycyjnego grilla oraz pysznych ciast.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group