Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5825
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podczas Festiwalu Nauki wiele się działo

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 24 maja 2015, 8:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 maja 2015, 7:19
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
„Zrób lepiej to, co inni robią dobrze” – pod takim hasłem w piątek (22.05) odbyła się XIII edycja Festiwalu Nauki w Zespole Szkół Elektronicznych i Gimnazjum Nr 3 w Jeleniej Górze. – Staramy się, żeby co roku było coś innego i coś ciekawszego, dodatkowego i myślę, że to się udaje – mówił dyrektor ZSEiG3 Mirosław Ciesielski.

- Poprzez takie działania promujemy naszą szkołę, pokazujemy lokalnemu środowisku, jak u nas młodzież spędza czas obok codziennych zajęć. W tym roku mamy też gości ze szkoły z Aachen (Niemcy), z którą współpracujemy już 20 lat - dodał M. Ciesielski.

Nowością w programie Festiwalu Nauki był m.in. pokaz drukarki 3D. Uczniów zainteresowała nie tylko technika druku, ale i konstrukcja drukarek, które z chęcią chcieliby złożyć osobiście.
Druk 3D znajdzie swoje zastosowanie, np. w protetyce, architekturze, czy drukowaniu zwykłych zabawek – powiedział Michał Łukowski z firmy 01Prototyp, który przedstawiał uczniom zarówno konstrukcję urządzeń, jak i technikę drukowania.

- Najbardziej podobał mi się wykład historyczny o Jeleniej Górze. Nie interesuję się historią, ale ten wykład był bardzo ciekawy – powiedziała Basia Bernacka z klasy 3a.

Na gości, którzy zdecydowali się odwiedzić tego dnia mury szkoły przy ul. Grunwaldzkiej czekało wiele konkursów, gier i zabaw. Po raz drugi odbyły się Otwarte Mistrzostwa Elektronika w Szachach, nie zabrakło też konkursu frazeologicznego, czy dyktanda o pióro prezydenta. W korytarzach pojawili się również uczniowie cytujący postacie, które odgrywali skłaniając zainteresowanych do odgadnięcia o kim mowa. - Grałem Wacława Potockiego, ale nikt nie odgadł kim byłem - mówił Maciej Iwanowski, któremu Festiwal Nauki przypadł do gustu z uwagi na możliwość nauki przez zabawę oraz dzień wolny od lekcji.

Ponadto można było wziąć udział w doświadczeniach biologicznych, warsztatach teatralnych, meczu piłki nożnej, koszykówki, pokazach filmów dokumentalnych, czy sprawdzić swoje umiejętności na strzelnicy przygotowanej przez 31. Batalion Radiotechniczny z Wrocławia. Nie zabrakło też tradycyjnego grilla oraz pysznych ciast.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ziomal 24-05-2015 10:14
https://youtu.be/EhNcz5Pemlk
~nauczycielka 24-05-2015 12:25
KTO ROBIŁ TE ZDJĘCIA ? To było w naszej szkole ŚWIĘTO NAUKI, A na zdjęciach tańczące lalunie, karabiny maszynowe, ciasta, fikołki, mimy i inny cały ten folklor, co z nauką nie ma nic wspólnego.W artykule nawet nie wspomniano o takich naukowych przedsięwzięciach, jak wykład pana prof. Gradkowskiego o "Panu Tadeuszu", warsztatach teatralnych prowadzonych przez p. dyrektora Jędrzejasa, czy o tym, że pan Z. Rzońca na zajęciach warsztatowych uczył "Jak zostać przewodniczącym szkoły" . Do naukowych przedsięwzięć zaliczyć można, oprócz wykładu p. Firszta i p. I. Łborewicza, również prelekcję o "Tajemnicach polskiego uranu". Zapomniano i nie pokazano WARSZTATÓW FIZYCZNYCH, BIOLOGICZNYCH I CHEMICZNYCH. GENERALNIE POSTAWIONO NA NAUKĘ W TYM ROKU, ale na zdjęciach( CZYŻBY CELOWO?) - festyn :(((
~neko 24-05-2015 14:23
cóż, droga pani nauczycielko, zdjęcia pokazują, jaki jest fotograf i co zrozumiał z tego wydarzenia...
~donauczycielka 24-05-2015 15:07
Spisek!!! Wszędzie spisek!!! Spisek idzie z samej góry!!!
~uczestnik 24-05-2015 17:51
impreza wspaniała, wiele się działo. Wielkie gratulacje dla nauczycieli, którzy zaangażowali się we wszystkie propozycje poszerzenia wiedzy uczniów. Organizatorzy stanęli naprawdę na wysokości zadania i podnieśli wysoko poprzeczkę! Jako uczestnik mogę tylko tyle powiedzieć, że żałuje iż nie udało mi się być na wszystkim. Fantastyczny był występ młodych aktorów z klasy 2b, a szkoła zumby to był hit. warto było zostać do końca i zobaczyć jak grają w piłkę nożną nauczyciele z uczniami. superasta impreza . gratulacje!
~Pani_Od_zajęć_artystycznych 25-05-2015 0:24
Bardzo dziękuję klasie 2B za brawurowe zagranie w przedstawieniu pt. "Czerwony kapturek inaczej" . Jestem z Was dumna i mam dla Was małe słodkie conieco:-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group