Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 9033
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pod osłoną nocy siali spustoszenie

Czwartek, 5 listopada 2009, 11:40
Aktualizacja: 11:41
Autor: TEJO
Zniszczyli drzwi w jednym z jeleniogórskich marketów, wybili szybę w wiacie przystankowej oraz spowodowali uszkodzenia kilku pojazdów. Mowa o grupie wandali: nieletniej dziewczynie i jej starszych kolegach, których zatrzymała policja.

O siejących spustoszenie młodych ludziach ktoś powiadomił policję w nocy ze środy na czwartek. Zanim stróże prawa dojechali na miejsce zgłoszenia, sprawcy ulotnili się. – Policjanci ustalili, że młodzi wandale dwóch młodych mężczyzn i dziewczyna wózkiem sklepowym rozbili drzwi wejściowe w jednym z jeleniogórskich marketów , a następnie wyrwali kosz na śmieci na przystanku komunikacji miejskiej, którym wybili w wiacie szybę – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik policji.

Patrol, który udał się na poszukiwanie przestępców, znalazł ich w jednej z piwnic bloku na Zabobrzu. Wandalami okazali się: 16-letnia jeleniogórzanka oraz jej dwaj koledzy w wieku 17 i 18 lat. Jak się później okazało, wymienieni uszkodzili również kilka pojazdów zaparkowanych na jednej z ulic. – Zniszczyli kilka lusterek, porysowali lakier oraz z jednego z aut ukradli znaczek firmowy, który w trakcie zatrzymania miała przy sobie najmłodsza sprawczyni – mówi podinsp. Bagrowska.

Policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy oraz ustalają pokrzywdzonych. Nieletnia za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem rodzinnym, a jej kolegom za uszkodzenie mienia grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group