Środa, 24 czerwca
17°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

Poczwórny bis wirtuoza

Audio

Czytaj na głos

Autor: Gabi 1 min czytania

Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze pięknym koncertem pożegnała miniony sezon artystyczny. Okolicznościowe przemówienie wygłosiła dyrektor Zuzanna Dziedzic oraz Andrzej Więckowski, który także zajął się prowadzeniem koncertu. Dyrygował Mirosław J. Błaszczyk.

reklamy

Repertuar koncertu dobrano bardzo zgrabnie. Rozpoczął się rozrzewniającą Etiudą b-moll Karola Szymanowskiego w opracowaniu G. Fitelberga. Później zabrzmiał brawurowy i pełny cytatów z polskiej muzyki ludowej III Koncert Smyczkowy Grażyny Bacewicz. Zagrał go znakomity wirtuoz skrzypiec Krzysztof Jakowicz. Wykonanie przyjęto entuzjastycznie owacją na stojąco. Jakowicz bisował cztery razy pokazując niewypowiedziany kunszt swojej wirtuozerii. Jeden z utworów zadedykował zmarłemu Stefanowi Strahlowi, twórcy Filharmonii Dolnośląskiej.

Po przerwie filharmonicy zagrali IV Symfonię A-dur „Włoską” Feliksa Mendelssohna-Bartholdyego. Dzieło dodało pozytywnej energii, co wróży, że następny sezon będzie jeszcze lepszy niż ten mijający. Na koniec wieczoru głos zabrał dyrygent: maestro Mirosław Jacek Błaszczyk. Obiecał, że w przyszłym roku będzie jeszcze ciekawiej. Na pewno muzycy zagrają: Ravela, Gershwina, Szostakowicza i wielu, wielu innych. Publiczność podziękowała mu owacjami na stojąco, które nie miały końca.

Zuzanna Dziedzic przypomniała kilka wielkich wydarzeń artystycznych: Kulka Trio, Festiwal Gwiazdy Promują, koncert mozartowski z udziałem Michaela Maciaszczyka. W minionym sezonie filharmonia zorganizowała dwa festiwale: Gwiazdy Promują i Muzyki Wiedeńskiej, rozpoczęła Dni Muzyki Pasyjnej. Orkiestra wystąpiła na Festiwalu Sztuki w Chinach. W minionym sezonie filharmonia dała razem z audycjami dla dzieci i młodzieży 883 koncerty dla ponad 130 tyś. słuchaczy.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Recepcjonistka/Recepcjonista Ultima Auto dealer ŠKODA, KIA, ISUZU, MG, OMODA, JAECOO w Jeleniej Górze poszukuje osoby na stanowisko Recepcjonistki/Recepcjonisty. Twój zakres o… Praca na zmywaku - dorywcza w weekendy od zaraz Poszukujemy osoby do pracy w weekendy na zmywaku w hotelu Termy Karkonosze w Staniszowie. Praca od zaraz. Twój zakres obowiązków -dbanie o o… Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: … Szukamy kucharzy z pasją i dobrym humorem! Do naszego zespołu poszukujemy osób na stanowiska: • Kucharz Śniadaniowy • Kucharz Bufetowy • Kucharz A la Carte Praca w Staniszowie, ul. Zdr…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka