Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8862
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Pocztowcy podziwiają trasy wokół Szklarskiej Poręby

Piątek, 18 czerwca 2010, 20:51
Aktualizacja: 20:55
Autor: arec
Szklarska Poręba: Pocztowcy podziwiają trasy wokół Szklarskiej Poręby
Fot. arec
W Szklarskiej Porębie trwa XXI Europejski Rajd Rowerowo–Pieszy Oscar 2010. Biorą w nim udział pocztowcy zrzeszeni w Unii Euro Jumelages z 5 krajów europejskich.

Na trasy w okolicach Szklarskiej Poręby wyruszyli zawodnicy z Niemiec, Francji, Danii, Anglii i Polski. Łącznie 173 uczestników.

Jak mówi pomysłodawca rajdów Andre Rousselot – Idea zrodziła się z zamiłowania do przyrody i chęci poznawania krajobrazów w innych państwach.

Pierwszego dnia uczestnicy rajdu przeszli trasą od Parkingu przy Wodospadzie Kamieńczyk, przez Szrenicę, Źródło Łaby, Śnieżne Kotły, Schronisko pod Łabskim Szczytem do Muzeum Mineralogicznego.

Dziś trasa była dużo łatwiejsza. Pocztowcy wyruszyli spod budynku Centrum Rehabilitacji KRUS, minęli Wodospad Szklarki, a następnie doszli do centrum Szklarskiej Poręby.

Oprócz piechurów w rajdzie biorą także udział cykliści. – Przez pierwszych 5 edycji startowali sami cykliści. Dziś z powodu wieku więcej osób pokonuje trasę pieszo – tłumaczy Andre Rousselot, który jest zachwycony tegoroczną trasą.

W programie rajdu zaplanowano również zwiedzanie Parku Miniatur w Kowarach oraz Sanktuarium w Krzeszowie.
Rajd Rowerowo-Pieszy organizowany przez Euro Jumelages odbywa się w Polsce po raz trzeci. W 1996 roku zawody zostały zorganizowane w Lubniewicach, a w 2004 roku w Garbiczu na Ziemi Lubuskiej.

Euro Jumelages to organizacja pozarządowa, która powstała przed 50 laty. Ma na celu zbliżenie pocztowców i telekomunikantów z krajów europejskich. Federacja Euro Jumelages Pracowników Poczty Polskiej jest członkiem Międzynarodowej Unii Euro Jumelages od 1995 roku. Pierwsza Sekcja w Polsce powstała w Gorzowie Wielkopolskim w roku 1990. Głównym organizatorem tegorocznego rajdu jest Mieczysław Bulera z sekcji gorzowskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1004
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group