Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9691
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Początek pięknej współpracy

Sobota, 6 kwietnia 2019, 9:24
Aktualizacja: Wtorek, 9 kwietnia 2019, 12:48
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Początek pięknej współpracy
Fot. Przemek Kaczałko
Współpraca pomiędzy Specjalnym Ośrodkiem Szkolno–Wychowawczym a Młodzieżowym Domem Kultury w Jeleniej Górze zaowocowała wspólnym występem z okazji wiosny. W piątek (5.04) w sali MDK przy ul. Skłodowskiej Curie dzieci z obu placówek oświatowych, które sąsiadują ze sobą – zaprezentowały przepiękny program artystyczny.

Spotkanie w MDK rozpoczęło się od przybycia Wiosny, która zasiadła na tronie i obserwowała poczynania dzieci. Na początek wystąpiły dzieci z oddziału SOSW przy ul. Grottgera, które zaprezentowały spektakl o Smoku Wawelskim.

Do tego przedstawienia przygotowywaliśmy się bardzo długo, bo aż półtora miesiąca. Zaangażowali się również rodzice - wspomina Agnieszka Niewiadomska, nauczycielka w SOSW przy ul. Grottgera. - Dzięki temu nasze dzieci uczą się przełamywać stres, tremę. Spektakl wymaga od dzieci sporo pamięci, ponieważ uczą się swojej roli - dodała nauczycielka, która nie kryła dumy z podopiecznych.

Nauczyciele również zaangażowali się w organizację Powitania Wiosny - ozdobili pięknie salę w MDK, przebrali się i aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu. Po występie dzieci z SOSW przed zgromadzonymi wystąpił zespół muzyki dawnej "Gaudium Ludentem" z MDK oraz Natalka Stich. Wspaniałe występy wszystkich bohaterów spotkania sprawiły, że Pani Wiosna ogłosiła, że z radością będzie towarzyszyć nam na co dzień przez kolejne miesiące, więc piękna pogoda jest już gwarantowana.

Dzieci były bardzo szczęśliwe i zadowolone. Takie występy przed publicznością to nie tylko okazja do wyjścia ze szkoły, ale również spędzenia miło czasu ze swoimi rówieśnikami - wyznała Patrycja Sadocha, nauczycielka z SOSW. - Myślę, że po tak udanym początku nie pozostaje nam nic innego, jak kontynuować współpracę - dodała P. Sadocha.

Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury również ma nadzieję na kontynuację współpracy.

Mam nadzieję, że współpraca będzie się rozwijać. Mamy plany organizacji festynów i jestem dobrej myśli. Teatrzyk był bardzo dobrze przygotowany i jako placówka jesteśmy otwarci na współpracę z dziećmi niepełnosprawnymi - dodał Maciej Cytarzyński, dyrektor MDK.

Twoja reakcja na artykuł?

14
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
13%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
115
Nigdy
23%
Rzadko
46%
Czasami
18%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group