Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 4491
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Początek „Bezpiecznych wakacji” przy ratuszu

Poniedziałek, 5 lipca 2010, 15:53
Aktualizacja: 15:54
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Początek „Bezpiecznych wakacji” przy ratuszu
Fot. TEJO
Dziś zaczęła się wielka akcja służb mundurowych, ratowniczych i drogowych, której celem jest zapewnienie wypoczywającej w mieście młodzieży bezpiecznego spędzania wolnego czasu i unikanie zagrożeń.

W południe na placu Ratuszowym otwarcia akcji dokonał Marek Obrębalski, prezydent miasta. Towarzyszył mu koordynator działań Grzegorz Rybarczyk ze straży miejskiej. Przypomniał, że dla organizatorów liczy się przede wszystkim uśmiech dziecka. Szef Jeleniej Góry przywitał obecnych w Rynku przedszkolaków oraz gości z Ukrainy, z Ługańska.

Ci już drugi raz z rzędu zapewniają artystyczną oprawę początkowi akcji „Bezpieczne wakacje”. Polonusy z Ukrainy tradycyjnie spędzają część wakacji w Międzynarodowym Domu Skauta przy ulicy Wiejskiej. Chóralnym śpiewem popisali się też dziewczęta i chłopcy, którzy wypoczywają tam na półkoloniach.
Była prezentacja służb, które poprowadzą zajęcia dla dzieci. W Rynku stanęło miasteczko ruchu drogowego. Odbyły się też pokazy umiejętności strażaków.

– „Bezpieczne wakacje” to akcja cykliczna W każdą środę i czwartek odwiedzimy ośrodki kolonijne. We wtorki będziemy przy ratuszu, w piątki – w Parku Norweskim przy Muzeum Przyrodniczym – mówi Grzegorz Rybarczyk. W czasie spotkań będą przygotowywane zajęcia tematyczne dotyczące różnych sytuacji zagrożeń i bezpiecznego spędzania czasu w lesie, nad wodą, a także w domu, na podwórku oraz na ulicy.

13 lipca odbędzie się wycieczka szlakiem tramwajowym do zajezdni MZK z placu Ratuszowego. 16 lipca podobna eskapada ruszy z Cieplic. W planie jest zwiedzenie ekspozycji poświęconej komunikacji miejskiej. Będzie też sporo konkursów. Akcja zakończy się 28 sierpnia.

Organizatorzy: Urząd Miasta Jelenia Góra, Straż Miejska, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Miejska Policji, Karkonoska Grupa Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Karkonoska Grupa Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Serwis Informacji Drogowych "DrogiNaSzóstkę.pl"
Patronat medialny: Jelonka.com, Nowiny Jeleniogórskie, nj24, Polska-Gazeta Wrocławska, Telewizja Karkonosze Play

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group